12:00 , 1403/3/20
کد خبر: 000050657
بازدید: 1140
نمایشگاه پایگاه انتقال فناوری

به قلم دکتر مهدی کریمی تفرشی

نمایشگاه یک پایگاه بزرگ جهت تبادل اطلاعات، حرکت به سوی یک اقتصاد باز و رو به رشد ، جهش صادراتی، نگاه مدبرانه به خواسته ها و علائق مشتریان و رصد کردن مداوم سلایق آنها ، ارزیابی کارشناسانه بازارهای مختلف و دستیابی به دانش و تکنولوژی روز دنیا و پدیده های نوین علم و صنعت و انتقال فناوری است . فضایی مناسب جهت به نمایش گذاردن توانمندی ها و قابلیت های فنی و آخرین دستاوردهای واحدهای تولیدی و خدماتی و نوعی ارتباط زنده و مؤثر با مصرف کننده ، مشتری و فعالان مختلف صنعت و اقشار مختلف مردم است.

برگزاری نمایشگاه های بین المللی ابزاری توانمند و کارآمد در جهت توسعه صادرات و مراودات تجاری کشورها محسوب می شود تا با تمرکز بر کالاهای دارای مزیت نسبی و کشورهای هدف، از آن به طور موثری بهره برداری نمایند.

حضور در نمایشگاه یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی و شناخت بازارهای جدید و ارزیابی بازارهای موجود و نوعی خود ارزیابی از وضعیت حضور هر مجموعه در بازارهای داخلی و خارجی است .

 نمایشگاه، مرکزی برای تبادل اطلاعات و دست یافتن به پدیده‌های نوین علم و صنعت و انتقال فناوری است،

ایجاد شناخت صحیح از فرهنگ مصرفی، نیازها، ذائقه و سلایق مشتریان کشورهای هدف از جمله دستاوردهای مثبت هر نمایشگاه بین المللی است که نیاز به درایت کافی و فرصت سنجی مشارکت کنندگان در نمایشگاه دارد.

نمایشگاهها بدلیل ایجاد ارتباط مستقیم بین عرضه کننده کالا و متقاضی و بویژه مراوده رو در رو میتواند بهترین ابزار در ماکتینگ کالاهای ایرانی و راهیابی به بازارهای جهانی باشد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید