11:46 , 1401/4/15
کد خبر: 000014449
بازدید: 1210
نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ چه زمانی اعلام می شود؟

با توجه به روند کنکور ارشد، داوطلبان پس از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد باید منتظر نتایج باشند. این نتایج برای هر شرکت کننده نشان دهنده تراز و رتیه آن ها در کنکور است.

 اعلام نتایج ارشد 1401 در سایت www sanjesh org انجام می شود؟ سایت نتایج کنکور ارشد 1401 کدام است؟ لینک نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۱ را از کجا تهیه کنیم؟ نتایج ارشد 1401 سازمان سنجش چه زمانی اعلام می شود؟ مشاهده نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۱ سایت سنجش چه زمانی است؟ مشاهده نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۱ چه زمانی مقدور خواهد شد؟ نتایج کنکور ارشد 1401 چه زمانی اعلام می شود؟ نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد چه تاریخی منتشر می شود؟

به گزارش پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز Ivna، در این مطلب سعی شده که تمامی موارد مهم در ارتباط با اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1401 از جمله اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1401، اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 1401، نحوه اعتراض به نتیجه کنکور کارشناسی ارشد 1401 اشاره شده است.

با توجه به روال کنکور ارشد داوطلبان پس از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد باید منتظر نتایج باشند. این نتایج برای هر شرکت کننده نشان دهنده تراز و رتیه آن ها در کنکور است. پس از آن شرکت کنندگان نسب به انتخاب رشته اقدام و منتظر دریافت نتیجه نهایی در کد رشته موردنظرشان باشند. برای تمامی مراح گفته شده زمان بندی معینی وجود دارد که توسط سازمان سنجش اعلام می شود.

نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ چه زمانی اعلام می شود؟
نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ چه زمانی اعلام می شود؟

افراد شروع به انتخاب رشته می کنند و برای دریافت نتیجه نهایی که همان قبولی در کدرشته مورد نظرشان است، صبر می کنند. برای هر کدام از این مراحل مهلت زمانی خاصی وجود دارد که از سمت سازمان سنجش اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد ۱۴۰۱

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سازمان سنجش به عنوان متولی این آزمون در زمان از پیش اعلام شده نتایج اولیه کنکور ارشد 1401 را منتشر می کند. در این بین به داوطلبان فرصت داده میشود تا بر اساس نتایج منتشر شده نسبت به انتخاب رشته مدنظر خود اقدام کنند. آن دسته از شرکت کنندگانی که انتخاب رشته خود را اناجم می دهد باید منتظر اعلام نتیجه نهایی کنکور ارشد 1401 باشند تا پس از اعلام نتایج مشخص شود که آیا در کد رشته انتخابی قبول شده اند یا خیر. زمان تمام این مراحل از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 1401

پس از انتشار نتایج اولیه مشخص می شود که چه کسانی مجاز به انتخاب رشته هستند. در این نتیجه درصد هر درس، تراز و رتبه افراد قابل مشاهده است. نتایج اولیه دانشگاه های روزانه،‌ شبانه، پیام نور و آزاد به صورت همزمان از طریق سایت سنجش اعلام می شوند. زمان دقیق انتشار نتایج مشخص نیست و از طریق سایت سنجش اطلاع رسانی می شود.

بیشتر بخوانید: مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ تمدید شد

سال گذشته به دلیل وجود پاندمی کرونا، شاهد تاخیراتی در روند آزمون کارشناسی ارشد بودیم به نحوی که نتیجه اولیه آزمون ارشد در تیرماه منتشر شد. اگر خطر کرونا مانند سال های گذشته زیاد باشد احتمال این وجود دارد که نتیجه اولیه در تاریخ دیگری منتشر شود.

نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ چه زمانی اعلام می شود؟
نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ چه زمانی اعلام می شود؟

پاسخ به برخی سوالات شما

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد در چه زمانی منتشر می شود ؟

با توجه به اعلام نتایج در سال های اخیر معمولا یک ماه پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد نتایج اولیه کنکور اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد چه تاریخی است ؟

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد در شهریور ماه است.

آیا نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد اعلام شده است؟

بله، نتایج اولیه کنکور ارشد 1401 اعلام شد. برای دیدن نتیجه این آزمون روی این لینک کلیلک کنید.

چگونه به نتیجه کنکور ارشد ۱۴۰۱ اعتراض کنیم؟

تمامی شرکت کنندگان سال 1401 می توانند در سه مرحله به نتایج آزمون کارشناسی ارشد 1401 اعتراض کنند. این معترضان باید در مهلتی که توسط سازمان سنجش اعلام می شود در هر سه بازه زمانی نسبت به ثبت اعتراض خود به نتیجه کنکور ارشد 1401 اقدام کنندو در غیر این صورت پس از مدت زمان اعلام شده امکان ثبت اعتراض وجود نداشته و رسیدگی نیز صورت نمی گیرد. 

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید