15:04 , 1402/6/26
کد خبر: 000033388
بازدید: 1249

طی اطلاعیه ای اعلام شد؛

نامه جعلی پزشکی قانونی درباره مرگ نیکا شاکرمی

بنابر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، نامه این سازمان درباره مرگ نیکا شاکرمی جعلی است.

به گزارش خبرنگار قضایی ایونا، با توجه به منتشر شدن یک مطلب جعلی که به نام سازمان پزشکی قانونی کشور منتسب و در شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک نامه مرتبط با مرگ مرحومه نیکا شاکرمی منتشر شده ، سازمان پزشکی قانونی اعلام کرده است که چنین نامه‌ای در واقعیت وجود نداشته و این مطلب به شدت تکذیب می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است چنانچه از محتوای این متن جعلی کاملاً هویداست، فایل منتشر شده فاقد الزامات اولیه نامه‌های صادره اداری بوده و صرفاً یک متن تایپ شده با شماره جعلی و غیر منطبق با قالب شماره نامه‌های سازمان پزشکی قانونی کشور است و بدون رعایت برخی چارچوب‌های محتوایی و حتی ظاهری که در مکاتبات رؤسای دستگاه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد، تنظیم شده است. به موارد ذکر شده این نکته را نیز باید افزود که جاعل یا جاعلین زحمت مراجعه به تقویم را هم به خود نداده و روز تعطیل رسمی را برای صدور نامه برگزیده اند.

ذکر این نکته نیز ضروری است که نامه‌هایی با طبقه بندی مورد ادعا (خیلی محرمانه) در فایل منتشر شده، اساساً به صورت خارج از شبکه اتوماسیون مکاتبات اداری و به صورت دستی تهیه و ارسال می‌شود و ادعای دستیابی به فایل‌های مذکور از طریق هک نمودن شبکه یا طرق مشابه نیز با توجه به رویه جاری قطعاً دروغ و غیرواقعی است.

ضمن یادآوری این مورد که تاکنون افراد یا جریاناتی در فضای مجازی چندین بار کوشیده‌اند تا با جعل ناشیانه متونی تحت عنوان گواهی‌های فوت و یا نامه‌های رسمی منتسب به سازمان پزشکی قانونی کشور، در جریان حوادث مختلف طی سال‌های گذشته، مطالب کذب و غیرواقعی خود را برای مخاطبان باورپذیر نمایند، تأکید می‌کند که سازمان پزشکی قانونی در تمامی پرونده‌های ارجاعی با رعایت موازین دقیق علمی و اخلاقی نسبت به بررسی و اظهارنظر دقیق کارشناسی اقدام و نتایج را به مقامات قضائی اعلام می‌نماید.

منبع: مهر

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید