17:04 , 1401/11/2
کد خبر: 000019106
بازدید: 1217
منظومه ماهواره ای "شهید سلیمانی" وارد فاز اجرا شد

سخنگوی سازمان فضایی از آغاز عملیات اجرایی ساخت اولین منظومه ماهواره ای ایران با نام شهید سلیمانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار فناوری ایونا، حسین دلیریان، سخنگوی سازمان فضایی ایران گفت: براساس برنامه 10 ساله فضایی کشور و به منظور مواردی مانند ارائه خدمات به مردم و سازمان های دولتی و بخش خصوصی کشور موظف شده ایم یک منظومه ماهواره ای مخابراتی را در مدار زمین قرار دهیم.

وی با بیان اینکه این پروژه اولین منظومه ماهواره ای ایران محسوب می شود، گفت: به دلیل دستاوردهای حاصله در تولید سری ماهواره و شبکه سازی ماهواره ها این پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است.

دلیریان ادامه داد: بر همین مبنا سازمان فضایی از مدت ها قبل و حتی پیش از نهایی شدن برنامه 10 ساله فضایی در شورای عالی فضایی پلن اجرایی این پروژه را آماده کرده و طرح اجرایی منظومه ماهواره مخابراتی باند باریک با سرویس محدود را تدوین کرده بود و در حال حاضر در فاصله زمانی کمتر از یک ماه از  تصویب برنامه 10 ساله فضایی که یکی از مهم ترین بندهای آن اجرای این منظومه بود، سازمان فضایی آن را با افتخار به نام شهید سلیمانی نامگذاری کرده و فرآیند اجرایی این پروژه آغاز شده و فاز اجرایی آن کلید زده شده است.

دلیریان افزود: سازمان فضایی با توجه به ارزیابی ها، توانمندی طراحی و ساخت این منظومه در بخش خصوصی کشور دیده و این پروژه به شرکت های دانش بنیان بخش خصوصی واگذار شده است.

بیشتر بخوانید:

فناوری ماهواره ای آیفون 14 چیست و چگونه کار می کند؟

همه چیز درباره ماهواره "خیام"+فیلم

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید