منزوی یا تحریم کردن افغانستان راه حل نیست
منزوی یا تحریم کردن افغانستان راه حل نیست

وزیر امور خارجه قطر در سخنانی گفت: موضع ما آن است که نمی‌توان افغانستان را به علت آنکه طالبان قدرت را در دست گرفته است، منزوی یا تحریم کرد.

به گزارش پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز Ivna، شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد: محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر در نشست مشترک خبری با همتای اسپانیایی اش در دوحه گفت: درباره روابط دو جانبه قطر و اسپانیا و همکاری نزدیک در زمینه‌های مختلف گفتگو کردیم. همه مسائل منطقه‌ای و در صدر آن‌ها تحولات افغانستان را در این دیدار بررسی کردیم. در گفتگو‌ها با وزیر امور خارجه اسپانیا بر اهمیت آزادی تردد به افغانستان تاکید کردم.

او افزود: تلاش‌های بین المللی برای کمک به ملت افغانستان باید بسیج شود. بر موضع پایدار خودمان در مسئله فلسطین و لزوم دستیابی ملت فلسطین به همه حقوق آن تاکید می‌کنیم.

وزیر امور خارجه اسپانیا نیز در نشست مشترک خبری با همتای قطری اش در دوحه گفت: از نقش قطر در افغانستان و عملیات تخلیه از کابل تشکر می‌کنیم. نگران اوضاع سیاسی و اقتصادی فعلی در افغانستان هستیم.

وزیر امور خارجه قطر هم گفت: موضع ما آن است که نمی‌توان افغانستان را به علت آنکه طالبان قدرت را در دست گرفته است، منزوی یا تحریم کرد. منزوی یا تحریم کردن افغانستان راه حل نیست و همه را به گفتگو با افغان‌ها دعوت می‌کنیم.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان