مصرف سیاه‌دانه، راهی برای پیشگیری از کروناست
مصرف سیاه‌دانه، راهی برای پیشگیری از کروناست

نجفیان گفت: مصرف روزانه سیاه دانه که بسته به مزاج افراد می تواند در پیشگیری و درمان کرونا موثر باشد.

دکتر یونس نجفیان رضوی، متخصص طب سنتی ایرانی در گفتگو با خبرنگار ایونا در ارتباط با تاثیر طب سنتی ایرانی در پیشگیری و درمان کرونا، اظهار کرد: طب ایرانی یا طب کلاسیک می تواند در بسیاری از موارد که بیماران دچار عوارض و علامت های بیماری کرونا شده اند کمک کننده باشد. اکثرا کرونا دو عارضه عمومی ریوی و گوارشی دارد.

وی افزود: بنابر مزاج افراد و علائمی که در بیمار بروز می کند می توان اقداماتی به صورت مزاجی انجام شود تا کمک کننده باشد و علامت های بیماری را کاهش دهد.

تغذیه بیمار از دیگر عواملی است که در طب سنتی ایرانی می توان برای پیشگیری و درمان کرونا استفاده کرد. با توجه به اندام هایی از بدن که درگیر بیماری کرونا شده اند می توان داروهای گیاهی تجویز کرد تا شدت بیماریکاهش و بهبودی مورد نظر حاصل شود و از تاثیر داروهای گیاهی نباید غافل شد.

نجفیان یادآور شد: یکسری از گیاهان به پیشگیری از ابتلا به کرونا کمک می کنند. مصرف روزانه سیاه دانه که بسته به مزاج افراد، می تواند در پیشگیری و درمان کرونا موثر باشد. مزاج هایی که سرد هستند باید سیاه دانه را به صورت معمولی و با عسل مصرف کنند.

وی در پایان گفت: مصرف برخی ترکیبات مانند زنجبیل نیز موثر است. از آنجایی که سیاه دانه خود نوعی آنتی بیوتیک و حالت کورتن گیاهی محسوب می شود، روغن مالی بینی با سیاه دانه موثر است. همچنین استنشاق و بخورهایی که در مجاری تنفسی صورت میگیرد باعث پیشگیری از این بیماری می شود.

 

نسترن شاکر- پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز