13:57 , 1403/4/19
کد خبر: 000057127
بازدید: 1135
مسکن ملی در گرداب گرانی؛ قیمت زمین و خانه نجومی شد!

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس گفت: با توجه به تامین زمین برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان فارس، کمبود زمین در این بخش زیاد بوده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از فارس و به نقل از روابط اداره کل عمومی بنیاد مسکن استان، سیدعلیرضا حمیدی در حاشیه نشست بررسی و ارزیابی طرح‌های نهضت ملی مسکن و تجاری‌سازی برخی از طرح‌های بنیاد مسکن استان فارس، اظهار کرد: طرح‌های نهضت ملی مسکن در ۱۱۰ شهر استان فارس قابلیت اجرایی شدن دارد و تاکنون ۲۰۸ هزار و ۸۴۶ متقاضی در طرح‌های نهضت ملی مسکن فارس نام‌نویسی کرده‌اند.

وی با ارائه گزارشی از روند پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس، افزود: شمار متقاضیان و افراد ثبت‌نام شده در این حوزه افزایش پیدا کرده و نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاهای فارس پرشتاب و پیشران توسعه است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس تصریح کرد: استان فارس رتبه نخست کشور در تأمین زمین نهضت ملی مسکن را دارد و با مشارکت منابع طبیعی و راه و شهرسازی، فارس بیشترین تأمین قطعات زمین را در کشور انجام داده است.

حمیدی اضافه کرد: در عین حال استان فارس بیشترین کمبود زمین را هم در این طرح دارد، سهمیه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای فارس ۳۰ هزار قطعه است، البته برنامه ما برای تأمین ۶۰ هزار قطعه است و استاندار فارس تاکید دارد این تأمین قطعات زمین روستایی به ۱۲۰ هزار قطعه افزایش پیدا کند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید