09:30 , 1403/4/21
کد خبر: 000057540
بازدید: 1140
مسافرکش موتوری قاتل به قصاص محکوم شد

مرد موتورسوار که در دعوا بر سر سوار کردن مسافر موتورسوار دیگری را کشته است با درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد.

به گزارش خبرنگار حوادث ایونا به نقل از صدآنلاین، متهم که یک هفته بعد از درگیری مرگبار توسط پلیس بازداشت شد، در تحقیقات به قتل اعتراف کرد اما مدعی شد قصدی برای کشتن نداشت.

با انتقال جسد جاوید به پزشکی قانونی تحقیقات برای دستگیری متهم آغاز و پویان یک هفته بعد بازداشت شد.

با تکمیل تحقیقات اولیه و صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

در جلسه رسیدگی ابتدا اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار صدور حکم قصاص شدند. سپس متهم در جایگاه قرار گرفت. او گفت: قصد قتل نداشتم و از اولیای دم عذرخواهی می‌کنم.

متهم گفت: من پیک موتوری هستم و  با موتورم که تنها دارایی‌ام است کار می‌کنم تا مخارج زندگی خانواده‌ام را تامین کنم. آن روز در خیابان منتظر مسافر بودم، اما جاوید به من اعتراض کرد. او می‌گفت آنجا پاتوق اوست و حق ندارم مسافری را سوار موتورم کنم. سعی کردم او را آرام کنم. حتی گفتم کنار می‌ایستم تا اول او مسافرش را سوار کند، اما قبول نکرد. او که عصبانی بود فقط حرف خودش را می‌زد و می‌گفت آنجا پاتوق قدیمی اوست. سر همین موضوع با هم درگیر شدیم و او به سمتم حمله‌ور شد. من که ترسیده بودم چاقویی را که در جیب داشتم، بیرون آوردم.

متهم ادامه داد: فکر می‌کردم ممکن است او با دیدن چاقو بترسد و مرا رها کند، اما به سمتم حمله کرد و نمی‌دانم چطور شد که چاقو به سینه‌اش برخورد کرد. من که ترسیده بودم بلافاصله سوار موتور شدم و فرار کردم.

متهم گفت: من از ترس این کار را کردم و از کرده خودم به شدت پشیمان هستم و درخواست بخشش دارم.

با پایان جلسه دادگاه هیات قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند.

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید