12:48 , 1403/4/19
کد خبر: 000057094
بازدید: 1145
مروری بر دوران پرفراز و نشیب سیدحسین حسینی در باشگاه استقلال

سیدحسین حسینی، دروازه‌بان باتجربه و محبوب استقلال، بدون شک یکی از نمادهای وفاداری و تعصب در این باشگاه محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا به نقل از ورزش سه ,سال 1390 اولین فصل حضور سیدحسین حسینی 20 ساله در استقلال بود و این گلر جوان در کنار مهدی رحمتی، لیام ردی و هادی‌ریش اصفهانی 4 گلر آبی‌پوشان در طول فصل بود و طبیعتا از حضور در استقلال سرمست و خوشحال بود، نزدیک به 13 سال از آن روزها می‌گذرد و حالا او بازوبند کاپیتانی استقلال را روی بازو خود دارد و در فصل نقل و انتقالات شرایط عجیبی را پشت سر می‌گذارد!

حسینی در دومین فصل حضور در استقلال در کنار مهدی رحمتی گلر دوم آبی‌پوشان شد و اولین بازی خود برای این تیم را در مقابل کاسپین قزوین در جام حذفی انجام داد و یک فرصت ویژه در آخرین بازی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الریان به دست آورد و دومین حضور او با پیراهن استقلال در لیگ قهرمان آسیا رقم خورد.

بعد از فرصت حضور در میدان با پیراهن استقلال گلر آبی‌پوشان برای گذراندن خدمت سربازی به ملوان پیوست و همراه با مهدی رحمتی این تیم را ترک کرد تا در لیگ چهاردهم وحید طالبلو و محسن فروزان را درون دروازه داشته باشد.

حسینی

دوری حسینی از استقلال دو فصل طول کشید و او بعد از درخشش با پیراهن ملوان به جمع‌ آبی‌پوشان بازگشت و باز هم با مهدی رحمتی کاپیتان و گلر توانمند آن‌ روزهای فوتبال ایران هم تیمی شد تا رقابت بین آنها مجدد شکل بگیرد، این‌بار با حسینی 24 ساله و باتجربه‌تر. حسینی در این فصل در 8 مسابقه لیگ برتر به میدان رفت و فرصت حضور بیشتر در ترکیب استقلال را به دست آورد.

لیگ هفدهم نقطه اوج حسین حسینی بود و او برای اولین بار بیشتر از مهدی رحمتی فرصت حضور در زمین را پیدا کرد و 20 مسابقه برای استقلال به میدان رفت و 10 کلین شیت هم به نام خود ثبت کرد تا دیگر گلر اصلی آبی‌پوشان باشد و حساب ویژه‌ای روی این بازیکن باز شود، فصل بعد هم این رقابت نزدیک بین حسینی و رحمتی وجود داشت، اما این بار مهدی رحمتی تعداد بازی‌های بیشتری انجام داد.

لیگ برتر 98-99 بعد از درخششی که حسینی داشت و رکوردهای منحصربه‌فردی که ثبت کرده بود فصل اعتماد به این بازیکن بود و او به عنوان گلر اصلی استقلالی‌ها کار خود را آغاز کرد و در کنار او حسین پورحمیدی گلر ملی‌پوش حال حاضر تراکتور حضور داشت، حسینی در این فصل در تمام مسابقات لیگ، حذفی و آسیا به میدان رفت و حدود 42 مسابقه و 12 کلین شیت ثبت کرد.اما لیگ 1399-1400 برای او به شکل عجیبی پیش رفت و بعد از حضور رشید مظاهری گلر جدید استقلال فرصت بیشتری برای حضور در زمین پیدا کرد و حسینی تنها در 6 مسابقه برای استقلال به میدان رفت که در آن زمان حواشی و اتفاقات عجیبی هم رقم خورد و گلرهای استقلال رقابت شدیدی با یکدیگر داشتند، بعد از جدایی رشید مظاهری این‌بار حسینی با علیرضا رضایی رقابتی را آغاز کرد که به عنوان کاپیتان دوم آبی‌ها توانست همراه با این تیم به عنوان قهرمانی لیگ برتر برسد و فصل فراموش‌نشدنی را پشت سر بگذارد، او در این فصل 18 کلین شیت انجام داد و یکی از مهره‌های تاثیرگذار استقلال بود.

حسینی

حسینی در سال 1401-1402 به بازوبند کاپیتانی استقلال رسید و همراه با این تیم سوپرجام فوتبال ایران را بالای سر برد و این اولین جامی بود که او به عنوان کاپیتان بالای سر برده است، حسینی در این فصل 25 بازی به عنوان گلر اصلی آبی‌پوشان به میدان رفت و فرصت های محدودی به علیرضا رضایی و سینا سعیدی‌فر دو گلر جوان استقلال رسید تا در کنار او وظیفه حراست از دروازه آبی‌ها را داشته باشند.

کاپیتان استقلال فصل گذشته هم یکی از بهترین عملکردهای دوران ورزشی خود را پشت سر گذاشت و به غیر از دیدار با تراکتور که به دلیل محرومیت ازدست داده بود در تمامی مسابقات به میدان رفت و 18 کلین‌شیت هم در طول فصل انجام داد، حسینی در سال‌های حضور در استقلال فرصت حضور در جام جهانی و حضور در دروازه تیم ملی در این رویداد بزرگ را به دست آورد، همراه با تیم ملی امید در مسابقات آسیایی حضور پیدا کرد و با تیم ملی بزرگسالان در جام ملت‌های آسیا حضور پیدا کرد تا رزومه پر و پیمانی در دوران بازیگری خود داشته باشد.

حسینی

او حالا به عنوان یکی از باتجربه‌ترین بازیکنان استقلال بعد از فصل درخشانی که پشت سر گذاشت در ابتدا مشکلاتی را برای حضور در جمع آبی‌پوشان مقابل خود می‌دید که گویا با رفع این مشکلات یک مانع دیگر را مقابل خود می‌بیند، جذب گلر خارجی آن هم در شرایطی که کاپیتان آبی‌ها فصل درخشانی را پشت سر گذاشت و توقع حمایت و احترام بیشتری از جانب باشگاه خود داشت.

باید دید سرانجام کاپیتان استقلالی‌ها به چه شکل پیش خواهد رفت و رویاپردازی‌های این بازیکن با پیراهن آبی ادامه خواهد داشت یا پس از سال‌ها احتمال دارد تا او را با پیراهن تیمی غیر از استقلال ببینیم و تحول بزرگی در زندگی فوتبالی این بازیکن رقم بخورد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید