14:36 , 1402/8/30
کد خبر: 000036655
بازدید: 1221
مرغ ممنوع الخروج شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان اظهار کرد که خروج مرغ از استان به صورت غیرقانونی محسوب می‌شود و با تولیدکنندگانی که به این اقدام می‌پردازند، برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا، علی نوری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان، در جلسه هفدهمین کارگروه تنظیم بازار اعلام کرد: مشاهده نگاه متفاوتی نسبت به استان کردستان از سوی مقامات کشوری و حصول رتبه نخست در جذب اعتبارات اولین دور سفر رئیس‌جمهور به این استان نشان‌دهنده این ادعا است.

وی افزود: یکی از نقاط مشترک مشکلات بازار در کل کشور، عدم بازرسی و نظارت هدفمند است.

نوری تأکید کرد: اگر نظارت و بازرسی هدفمند انجام شود، نتایج مطلوبی حاصل خواهیم کرد.

در این جلسه، پیمان اسکندری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، اعلام کرد: از شامگاه گذشته خروج مرغ از استان به‌منظور مقابله با افزایش قیمت این کالا ممنوع گردیده است.

اسکندری افزود: محصولاتی همچون برنج تایلندی، شکر خانوار، مرغ و گوشت منجمد به عنوان اقلام اساسی در استان کردستان توزیع شده و جمعاً به میزان ۵۵،۱۹۱ تن می‌باشند.

وی با اشاره به افزایش قیمت گوشت در کشور افزود: در ماه اخیر ۶۰ تن گوشت قرمز بین مراکز عمده استان و خانوارها را توزیع کرده‌ایم.

اسکندری به موجودی ذخایر استراتژیک استان پرداخت و گفت: ۳۵۰۰ تن برنج هندی، ۱۶۰۰ تن برنج تایلندی، ۷۹۸ تن شکر، ۵۱۶ هزار تن گندم در انبارهای غله ذخیره شده است.

وی بیان کرد: ۲۷۰ تن شکر در سطح بازار طی یک ماه جذب و توزیع شده است و با پیگیری‌های مختلف چندبار سهمیه شکر به استان داشته‌ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان یادآور شد: در هشت ماه اول امسال ۵ هزار و ۷۹۹ بازرسی در استان انجام شده است.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید