15:57 , 1401/12/14
کد خبر: 000021365
بازدید: 1297
مرد اینستاگرامی دستگیر شد/ نقاب هزار رنگ برداشته شد!

رئیس پلیس فتا پایتخت اعلام کرد که یک متهم که با جعل هویت تعدادی از افراد مشهور در اینستاگرام از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شده است.

به گزارش خبرنگار حوادث ایونا، رئیس پلیس فتا پایتخت اعلام کرد که یک فرد با جعل هویت تعداد زیادی از اشخاص مشهور کشور در اینستاگرام، از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می کرد، دستگیر شده است.

سوء استفاده از اینفلوئنسرها برای اخاذی از مردم

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ، اعلام کرد که تعدادی از افراد مطرح و شناخته شده در کشور به پلیس فتا مراجعه کرده و گزارش داده‌اند که فرد یا افرادی ناشناس با استفاده از نام و تصویر آنها در اینستاگرام، با عناوین مختلف، اقدام به کلاهبرداری و دریافت وجه از شهروندان می‌کنند. کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کرده و در بررسی‌های انجام شده مشخص شده است که این مجرم با یک صفحه اینستاگرامی که هر بار نام و تصویر آن را عوض می‌کند، با سوءاستفاده از جایگاه اجتماعی شخصیت‌های معروف در کشور و جعل هویت آنها با استفاده از تصاویر آرشیوی و ترفند کمک های مالی به نیازمندان، از کاربران کلاهبرداری می‌کند.

بیشتر بخوانید:

عکس 16+ از فرجام عربده کشی های اراذل و اوباش در بریانک

مسمومیت دانشجویان دختر ارومیه/ 29 نفر بستری شدند

جزئیات مرگ دختر دلیجانی؛ مسمومیت یا کرونا؟+ فیلم

تلاش برای آتش زدن یک مدرسه در تهرانسر+عکس

خودکشی غم انگیز پسر 21 ساله اردبیلی از بالای ساختمان

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ، سرهنگ داود معظمی گودرزی، با اشاره به صفحه اینستاگرامی متعلق به کلاهبردار اینترنتی، اعلام کرد که این شخص بیش از صد هزار دنبال کننده داشته است. او افزود که کارآگاهان سایبری پلیس فتا تهران بزرگ با بهره گیری از روش‌های علمی، مجرم را در فضای مجازی شناسایی کرده و با دستیابی به اطلاعات هویتی، پس از انجام تشریفات قضایی، متهم را در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر کرده و به پلیس فتا تحویل داده‌اند.

کسب مال نامشروع برای ثروتمند شدن

رییس پلیس فتا پایتخت، با بیان اینکه متهم به دنبال کسب درآمد نامشروع و شهرت در فضای مجازی بوده است، تاکید کرد: متأسفانه، افراد سودجو با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و هویت‌های جعلی با جذابیت‌های ظاهری، افراد را فریب می‌دهند و با استفاده از برخی کلمات زیبا و فریبنده، به دنبال رسیدن به هدف خبیث خود هستند. بنابراین، اگر شما به هرگونه فعالیت مشکوکی در فضای مجازی برخورد کنید، می توانید آن را از طریق نشانی www.cyberpolice.ir به پلیس فتا گزارش دهید.

بیشتر بخوانید:

خودکشی غم انگیز پسر 21 ساله اردبیلی از بالای ساختمان

فیلم هولناک ماجرای اختفای جسد باران/ دختر 7ساله در یخچال یخ زد

آتش سوزی گسترده در بازار قائمیه/ 36 مغازه سوختند

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید