مذهبی

عید سعید قربان 1403 و همچنین مشخص کردن تاریخ عید قربان 1403 به همراه پاسخ به سوال “عید سعید قربان ۱۴۰۳ چه روزی است” و عید قربان چند روز مانده؟

با توجه به افزایش تعداد کاربران ایرانی بازی های تلگرامی از جمله همستر کامبت، نات کوین و... و به وجود آمدن نگرانی‌هایی در این رابطه همشهری آنلاین نظر فقهی برخی از مراجع تقلید را در این باره جویا شده است.

با خواندن این نماز در ثواب حجاج شریک شوید.

عید قربان عید بندگی است؛ در این روز حضرت ابراهیم برای ارج نهادن به فرمان خدا، حاضر می شود تا پسرش اسماعیل را قربانی کند.

پرسش از آیت الله این بود: نظر به اینکه مجالس عروسی امروزه اغلب مختلط و همراه با رقص و موسیقی است و عدم شرکت باعث کدورت آشنایان می شود، آیا شرکت در این مجالس با رعایت حجاب کامل اسلامی و عدم همراهی در اعمال آنها جایز است؟

مطابق روایات، اولین نقطه‌ای که از زیر آب سر برآورد، مکان کعبه شریف و بیت الله الحرام بود، در قرآن کریم و احادیث اسلامی به روز دحوالارض (یعنی بسط و گسترش زمین) اشاره شده است و عبادت در این روز از ارزش بسیار زیادی برخوردار است.

۱۴ خرداد روز دحوالارض ۱۴۰۳ به معنای “گسترانیدن زمین” است و یکی از روزهای مهم در تقویم ما شیعیان است که در میان مسلمانان جهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

آیت‌الله مکارم شیرازی: تعطیلی شنبه تضعیف فرهنگ اسلامی است

خداوند در قرآن کریم به پرداخت خمس تأکید بسیاری کرده و آن را هم‌ردیف جهاد قرار داده است.

فال گرفتن گناه است؟ چرا ا از فال گرفتن نهی شده ایم؟

نام پدر آیت الله سید ابراهیم رییس الساداتی (رییسی) سید حاج رییس الساداتی است .

نماز وحشت را در شب اول دفن میت برای کسی که فوت شده است اقامه میکنند. در این مطلب با انواع روش های خواندن نماز وحشت و آثار و برکات آن آشنا خواهیم شد.

قراينى در دست است كه نشان مى دهد آيه الكرسى تنها آيه 255 سوره بقره است ; اگرچه در روايات بر خواندن دو آيه بعد نيز تأكيد شده است .

تدفین بیشتر شهدای سانحه سقوط بالگرد امروز انجام شده و تا ساعتی دیگر نیز پیکر آیت‌الله شهید رئیسی نیز در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام تدفین می‌شود، تعداد زیادی از هموطنان آماده قرائت نماز لیلة‌الدفن برای شهدا می‌شوند.

با ملکوتی شدن شهدای حادثه سانحه بالگرد و در اولین شب پس از خاکسپاری پیکرهای شهدا، آنچه در شرع به آن تاکید شده، خواندن نماز لیله الدفن برای آن‌هاست.

رهبر انقلاب جمله «اللّهمّ إنّا لا نعلم منهم إلاّ خیرا» را چند مرتبه در حین خواندن نماز میت برای رئیس‌جمهور شهید تکرار کردند.

برای اولین بار در تاریخ همه برنامه‌های شب میلاد در حرم امام رضا(ع) لغو شد.

صلوات خاصه امام رضا علیه السلام را در ادامه مطلب دانلود کنید.

آیه 255، 256 و 257 سوره بقره به دلیل جمله «وَسِعَ کُرسِیُّهُ السَّمواتِ و الارضَ» به‌ «آیةالکرسی‌» معروف شده اند.

دعاها و آیات قرآنی بسیاری وجود دارند که باعث داشتن مشتری بیشتر و فروش اجناس مغازه می شوند. در ادامه چندین دعا برای افزایش مشتری در مغازه را آورده ایم.