12:56 , 1402/8/29
کد خبر: 000036524
بازدید: 1228

بخاطر هشدار سیل؛

مدارس و دانشگاه های این شهرها تعطیل شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر، اعلام کرد که با بررسی تصویر رادار، سیستم بارشی از امشب روی خلیج فارس شکل گرفته و به سمت استان در حال حرکت است.

به گزارش خبرنگار آموزش ایونا به نقل از ایرنا، محمد هادی رستمیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر، اعلام کرد که با بررسی تصویر رادار، سیستم بارشی از امشب روی خلیج فارس شکل گرفته و به سمت استان در حال حرکت است.

او اظهار کرد که احتمال فعالیت این سیستم در نواحی مرکزی و شمالی استان تا ساعاتی دیگر وجود دارد.

رستمیان در توضیحات بیشتر افزود: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی، مشاهده شده که یک موج بارشی قوی از بامداد روز دوشنبه روی خلیج فارس و در سطح استان بوشهر حاکم خواهد شد.

وی تصریح کرد: با تقویت موج بارشی، تا پایان روز دوشنبه، بارش های با ماهیت تندری، وزش تندبادهای لحظه‌ای، رگبار باران، رعد و برق و ریزش تگرگ در مناطق مستعد پیش بینی می‌شود.

در این زمینه، وی به شهروندان توصیه کرد از سفرهای غیر ضروری خود اجتناب کنند، از تردد در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند، فعالیت‌های کوه‌نوردی را متوقف کنند و از خروج از تفرج گاه‌ها و سکونتگاه‌های واقع در حریم رودخانه اجتناب نمایند.

همچنین، موسسات آموزشی نیز در برخی شهرستان‌ها، همچون بهبهان، به دلیل هشدار قرمز هواشناسی، تصمیم به تعطیلی فوری کرده‌اند. مثلاً در شهر بهبهان، مدارس در روز فردا به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد.

همچنین، اداره کل هواشناسی خوزستان نیز با توجه به وقوع رگبار، رعد و برق و سیلاب در استان، هشدار سطح قرمز را اعلام کرده است.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید