محیط زیست

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا؛

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا؛

شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام کرد؛

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست خبرداد؛

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا؛

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا؛

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوا؛

آلودگی هوا به عنوان تغییری در ترکیب هوا یا مخلوط شدن موادی که نباید در هوا وجود داشته باشد، تعریف می شود، به نحوی که سلامت انسان یا تعادل محیطی را مختل کند.

مراسم دوچرخه سواری برهنه که از سال 2004 بدعت گذاشته شده و هر ساله در کشورهای متعددی برگزار می شد، امسال پس از دو سال وقفه به دلیل کرونا بار دیگر از سر گرفته شد.

گیاه اریکا به عنوان یک گیاه زینتی باغی در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری پرورش داده می شود. معمولاً ارتفاع آن از 6 متر تجاوز نمی کند.

اگر دنبال گیاهی هستید داخل آپارتمان دوام بیاورد برگ عبایی انتخاب مناسبی است برگ عبایی مقاوم به نور کم است.

گیاهان آگاو (Agave spp) در واقع ساکولنت‌هایی با برگ‌های بزرگ هستند با برگه‌هایی با لبه‌های خاردار. گیاهان آگاو از نظر ظاهری تنوع بسیار بالایی دارند. یک نوع از آگاوها ارتفاع و پهنای آنها تا 3 متر می‌رسد یا حتی بیشتر.

در شبانه روز گذشته؛

در شبانه روز گذشته و در جریان فعالیت سامانه همرفتی در تهران، ‌تندبادی با سرعت لحظه‌ای ۱۳۰ کیلومتر در ساعت حوالی ساعت ۱۷:۳۰ دیروز پایتخت را درنوردید و رکورد ۷۵ ساله سرعت باد در تهران را شکست.

اداره کل محیط‌زیست لرستان با تایید مرگ یک قلاده خرس قهوه‌ای و توله‌اش در ارتفاعات «قالی کوه» الیگودرز، اعلام کرد که علت این موضوع در حال بررسی است.

معاون پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تشریح وضعیت سفیدبالک‌ها در تهران می‌گوید: خبری از طغیان سفیدبالک‌ها نیست و لکه خاصی از جمعیت این گونه در شهر دیده نمی‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار باران و خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در نقاط مختلف کشور خبر داد.

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در ۱۹ استان، خیزش گرد و خاک در ۱۵ استان و افزایش ارتفاع موج در دریای خزر تا ۲ متر هشدارداد.

مدیر گروه دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه نابودی زیستگاه طبیعی حیوانات باعث شده آن‌ها برای پیدا کردن منابع غذایی به سمت شهرها و روستاها کشیده شوند، گفت: همچنین غذارسانی‌های گسترده و حمایت‌های برخی حامی‌نماهای حیوانات از سگ‌ها و گربه‌های بلاصاحب سبب شده توزان و تعادل جمعیت و تنوع‌ زیستی شهری بر هم بخورد و مشکلات عدیده‌ای از جمله تشدید تعارضات بین انسان و حیات‌ وحش ایجاد شود.

مدیر کل هواشناسی استان تهران از صدور هشدار زرد هواشناسی در پایتخت خبر داد.

همه ساله و در روز پنجم ژوئن روز جهانی محیط زیست در سراسر جهان گرامیداشته می شود و ایران نیز روز جهانی محیط زیست را با شعار محیط زیست مردم پایه هوشمندانه و فناورانه گرامی میدارد.

در فاصله ۱۷ روز مانده به سالگرد واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست اولیای دم مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی خواستار رسیدگی به همه ابعاد این حادثه برای صدور رای هستند.

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران صاف تا نیمه ابری و همراه با وزش باد و خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

هواشناسی پیش بینی کرد؛

کارشناس سازمان هواشناسی از ادامه روند افزایش دما در اغلب نقاط کشور تا پایان هفته خبر داد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، در روزهای شنبه و یکشنبه توده گرد و خاک از کشورهای همسایه غربی به نوار غربی کشور انتقال می یابد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به بارش پراکنده و خیزش گرد و خاک طی ۲۴ ساعت آینده در برخی استان‌های کشور، از ادامه یافتن روند تدریجی افزایش دما تا روز یکشنبه در کل کشور خبر داد.

سازمان هواشناسی نسبت به خیزش گرد و خاک در ۱۰ استان و وقوع توفان گرد و خاک در چهار استان شرقی و جنوبی کشور هشدار داد .

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: قاتل و همدستش که هفته گذشته دو محیط‌بان را در کوه‌های اطراف شهرستان بوانات به قتل رسانده بودند دستگیر شدند.