محیط زیست

بهترین گلها و گیاهان آپارتمانی کدام نوع هستند؟ چه نوع گیاهانی برای آپارتمان مناسب است ؟ در این مطلب گیاهان مورد علاقه کارشناسان برای آپارتمان نشینی معرفی شده است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ادامه بارش ها در نقاط مختلف کشور خبر داد و گفت: طی روزهای آینده شاهد کاهش 4 تا 7 درجه ای هوا در پنج استان کشور خواهیم بود.

اداره هواشناسی استان تهران از ادامه بارش برف و باران در این استان تا صبح فردا خبر داده است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از کاهش 8 درجه ای دما در نوار شمالی و جنوبی البرز خبر داد.

آمارهایی که بر اساس مطالعات وزارت بهداشت منتشر شده گویای آن است که در سال 1400 حدود 20 هزار و 800 مرگ منتسب به ذرات معلق در هوا بوده است که این رقم با بررسی 27 شهر و جمعیتی حدود 35 میلیون نفر احصاء شده است.

ناسا در گزارش های اخیر خود از وجود ابری پنج کیلومتری از گاز متان در جنوب تهران خبر داده است؛ گازی که اثرات زیست محیطی آن را 80 برابر دی اکسیدکربن اعلام کرده اند، با این حال طی روزهای گذشته نهایت تدبیر مسئولان نهادهای مرتبط با این موضوع به تکذیب یا پاسکاری محدود شده است.

سگ‌ها که یکی از نزدیک‌ترین دوستان انسان هستند، می‌توانند با توجه به نژادشان اندازه‌شان متفاوت باشد.

با کاهش ۳۵ درصدی بارندگی نسبت به میزان نرمال روبه‌رو شدیم و به عبارتی طی سال آبی اخیر مجموع بارش‌ها ۱۹۱ میلیمتر بوده که نسبت به شاخص بلندمدت بارش‌ها یعنی عدد ۲۹۴ میلیمتر، ۱۰۳ میلیمتر کمتر باران داشته‌ایم.

بسیاری از موجودات غول پیکری که روی زمین زندگی میکرده اند اکنون منقرض شده اند و در حال حاضر تنها فسیل ها و مدل های نمایشی آنها در موزه به نمایش در آمده و بینندگان خود را شگفت زده می کند اما برخی موجودات عظیم الجثه هم وجود دارد که شاید ما از وجود آنها بی خبر باشیم.

افعی شاخدار دم عنکبوتی ، گونه بومی ایران است و در اراضی شیب دار غرب و نواحی اطراف ایران زندگی می کند. این افعی زیبا از یک "عنکبوت" تقلبی برای جذب پرندگان در اطراف استفاده می کند.

آلودگی هوا به عنوان تغییری در ترکیب هوا یا مخلوط شدن موادی که نباید در هوا وجود داشته باشد، تعریف می شود، به نحوی که سلامت انسان یا تعادل محیطی را مختل کند.

مراسم دوچرخه سواری برهنه که از سال 2004 بدعت گذاشته شده و هر ساله در کشورهای متعددی برگزار می شد، امسال پس از دو سال وقفه به دلیل کرونا بار دیگر از سر گرفته شد.

گیاه اریکا به عنوان یک گیاه زینتی باغی در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری پرورش داده می شود. معمولاً ارتفاع آن از 6 متر تجاوز نمی کند.

اگر دنبال گیاهی هستید داخل آپارتمان دوام بیاورد برگ عبایی انتخاب مناسبی است برگ عبایی مقاوم به نور کم است.

گیاهان آگاو (Agave spp) در واقع ساکولنت‌هایی با برگ‌های بزرگ هستند با برگه‌هایی با لبه‌های خاردار. گیاهان آگاو از نظر ظاهری تنوع بسیار بالایی دارند. یک نوع از آگاوها ارتفاع و پهنای آنها تا 3 متر می‌رسد یا حتی بیشتر.