مجلس

مجلس

در پی حادثه خروج قطار مسافربری از ریل؛

از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی شد؛

عضو کمیسیون امور داخلی:

الهیان در نامه‌ای به رئیس‌جمهور؛

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس؛

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: مادامی که نظارت عالی بر شرکت های هواپیمایی نباشد، شرکت ها بدون توجه به ظرفیت ناوگان خود به بلیت فروشی ادامه داده و شاهد تکرار تاخیرهای چند ساعته در پروازها خواهیم بود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اولین درس حادثه متروپل را برای نظام مدیریتی کشور دانست و گفت: اولین درس این حادثه به ویژه در حوزه مدیریت مسائل فنی و تخصصی است که مستقیما با جان انسانها ارتباط دارد.

یک عضو کمیسیون حقوقی مجلس:

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیمه نبودن صندوق‌های امانات بانک ملی که مورد سرقت قرار گرفته اند، گفت: در این که آیا بیمه نکردن صندوق‌های امانات را می‌توان مصداق کم کاری و قصور دانست یا نه کاملاً جای تامل وجود دارد و به‌نظر من اگر کسی بگوید مصداق قصور و تقصیر است، حرف گزافی نزده است.

در پی حادثه خروج قطار مسافربری از ریل؛

رئیس کل دیوان محاسبات کشور هیات ویژه‌ای را مامور رسیدگی به حادثه قطار طبس-یزد کرد.

قالیباف در دیدار وزیر امورخارجه نیجریه:

رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر امورخارجه نیجریه ضمن تأکید بر توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور، تلاش برای ایجاد ثبات در ارتباطات سیاسی و فرهنگی میان دو دولت را ضروری دانستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا هیچ گاه با ما کنار نخواهند آمد، به ضرورت «جهاد تبیین، جهاد تصمیم و جهاد تولید» اشاره کرد و گفت: برای ساختن دولت اسلامی نیازمند فعالیت در عرصه خدمات عمومی مشترک هستیم که موردنیاز همه مردم است.

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: متاسفانه شاهد هستیم که ایرلاین ها با تاخیرهای چند ساعته و حتی کنسلی پرواز خیلی راحت برنامه زندگی مردم را برهم زده و حتی توضیحی نیز به مسافران ارائه نمی‌دهند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی مصوبه دولت درباره افزایش حقوق و مستمری را گامی برای ایجاد کاهش فاصله طبقاتی عنوان کرد و گفت: امیدوارم در سال‌های آتی با حرکت به سمت متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با معادل آنها در حوزه کار بتوانیم گام موفقی را که امسال برداشتیم، ادامه دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی طی پیامی درگذشت هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیو مهدی صباغی را تسلیت گفت.

غضنفرآبادی:

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه درباره موضوع گزارش آتش نشانی تهران به دادستانی درباره فعالیت ۱۲۹ ساختمان «بحرانی» در این شهر، جرمی واقع نشده است، اظهار کرد: دادستانی می‌تواند صرفاً در حد تذکر به نهادهای مسئول موضوع را پیگیری کند.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که دیپلماسی پارلمانی برای مقابله با ریزگردها بسیار موثر است لذا باید فعالتر شده و از این ظرفیت استفاده کرد.

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور:

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها گفت: ارائه لیست ساختمان های ناایمن به تنهایی کافی نیست، بلکه باید سیاست های تشویقی در کنار اقدامات نظارتی اعمال شود تا مالکان ساختمان ها برای ایمن سازی ساختمان ها گام بردارند.

از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی شد؛

دفتر مطالعات زیربنایی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی به بررسی تأثیر استخراج رمزارز بر پایداری شبکه برق ایران پرداخت.

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم از قول مجلس مبنی بر وارد نکردن خودروهای بالای ۲۵ هزار دلار خبر داد، گفت: ممنوعیت واردات خودروهای لاکچری کیفیت خودروی ایرانی را بالا می‌برد.

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تولید کننده خرد که از طریق فضای مجازی اقدام به فروش محصولاتش می کرد با افزایش نجومی تعرفه خدمات پستی، بازار خود را به طور کلی از دست خواهد داد.

عضو کمیسیون امور داخلی:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور گفت: در برنامه تحول اقتصادی به هیچ وجه گران شدن نان، بنزین و دارو جزو مصوبات مجلس نیست و برنامه‌ای برای این موضوع در مجلس نداریم.

امیرآبادی فراهانی:

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: هیئت رئیسه از نمایندگان خواست برای استیضاح صبر کنند شاید رئیس‌جمهور خودش کابینه را ترمیم کند، البته این دولت با دولت قبل قابل قیاس نیست اما انتظار ما بیشتر است.

در دیدار رئیس مجلس با آملی لاریجانی مطرح شد؛

همکاری مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام در تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه محور مورد تاکید روسای مجلس و مجمع در نشستی مشترک بود.

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی قطعی برق در واحدهای تولیدی و صنعتی را باعث ایجاد گرانی مضاعف در جامعه دانست و گفت که باید رویه قطعی برق در صنایع اصلاح شود و راهکارهای دیگری اندیشید.

رشیدی کوچی:

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها گفت: ریزش ساختمان متروپل در آبادان نتیجه طمعی است که به دلیل کمبود قوانین بازدارنده، عدم نظارت دقیق و فساد نهادینه شده در تار و پود سیستم های معیوب ایجاد شده است.