مجلس

مجلس

آخرین اخبار

رئیس کمیسیون قضائی مجلس درخصوص ایرادات گرفته شده در لایحه عفاف و حجاب و غلط‌های املایی مطرح شده، بیان کرد: برداشت‌ها از کلمات تفسیر طولانی دارد. بعضی‌ها یک ظاهری را می‌بینند، لایحه‌ای که بسیار منظم، خوب، جامع و کامل را مشاهده نمی‌کنند.

ذوالنوری به موضوع افزایش سن بازنشستگی اشاره و اعتراف کرد که در زمان محدود رای‌گیری، برخی نمایندگان به اشتباه رای داده‌اند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئله کمبود معلم، مسئله‌ای نیست که بتوان آن را کتمان کرد و کلاس‌های درسی در سراسر کشور وجود داشت که پس از گذشت 30 تا 45 روز از شروع سال تحصیلی هنوز معلم نداشت.

 قالیباف اعلام کرد که تصویب قانون واردات خودرو منجر به ریزش قیمت‌ها و کنترل بازار شد.

مجتبی ذوالنوری گفت: رؤسای بانک‌های خصوصی را در قم جمع کردیم و پرسیدیم چرا منابع قمی‌ها را جذب می‌کنید و در شهرهای دیگر می‌برید؟ آخرش مجبور شد گفت من ۱۵۰۰ میلیارد تومان به فلان فروشگاه سرای ایرانی پول داده‌ام؛ این مبلغ می‌توانست چند صنعت را در قم زنده کند؟

رئیس دولت سیزدهم هفته آینده برای تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلس می‌رود.

رشیدی کوچی گفت: افزایش اعتبارات صداوسیمادر برنامه هفتم توسعه با توجه به عملکرد این سازمان خودش شائبه ایجاد می کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد که طبق مصوبه مجلس در لایحه برنامه هفتم توسعه، وزارت بهداشت مکلف شده است تا برنامه‌های ساماندهی روش‌های نوین در حوزه ناباروری مانند رحم اجاره‌ای و فریز تخمک را اجرایی کرده و تمهیدات قانونی برای پوشش بیمه پایه این خدمات را فراهم کند.

یکی از نمایندگان مجلس اطالعات کاملی درباره مصوبه افزایش سن بازنشستگی را مطرح کرد.

نایب‌رئیس کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه ۱۴۰۳ اعلام کرد که مبلغ وام ازدواج جوانان توسط کمیسیون تلفیق به ۳۵۰ میلیون تومان و برای سایر متقاضیان به ۳۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

تصمیم بحث برانگیز مجلس شورای اسلامی درباره افزایش سن بازنشستگی در کشور خبرساز شده و این تصمیم نیز باید به تایید شورای نگهبان نیز برسد. حال سوال این است که آیا افزایش سن بازنشستگی شامل کارگران هم می‌شود؟

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان عالی رتبه آمریکا یک سال بعد از حوادث سال گذشته گفتند که فروپاشی را در رژیم صهیونیستی دیدیم.

متن کامل لایحه بودجه ۲۴۶۲هزار میلیارد تومانی سال ۱۴۰۳ منتشر شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توافق بر سر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در طول اجرای قانون برنامه هفتم توسعه، موافقت خود را اعلام کردند.

حقوق کارمندانی که مجلس افزایش می دهد چقدر است و کدام کارمندان مشمول افزایش حقوق هستند؟

در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه ۳۰ آبان، نمایندگان به بررسی تقاضای استعفای الیاس نادران پرداختند.

در ادامه مطلب شرایطی که باعث افزایش حقوق کارمندان می شود را مطالعه می کنید.

قالیباف توضیح داد که این قانون برای افرادی که در حال حاضر خدمت می‌کنند، به تدریج اجرا می‌شود، و اگر کسی که در حال حاضر شاغل است، داوطلبانه بخواهد تا 35 سال در کار بماند، مانعی برای او نیست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز تأکید کرد : تصمیم به افزودن یارانه نقدی به کالابرگ الکترونیکی گرفته شده است.

در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، نمایندگان مجلس با تصویب بند الحاقی ماده ۲۹ این لایحه، افزایش سن بازنشستگی را تصویب کردند.