مجلس

مجلس

آخرین اخبار

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس جزئیات کاهش ساعت کاری همه افرادی که قرار کاری آن‌ها ۱۷۵ ساعت در ماه است را اعلام کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از افزایش تعطیلات رسمی هفتگی به ۲ روز و کاهش ۴ ساعته کار کارکنان با تصویب این کمیسیون خبر داد. تعطیلی پنجشنبه ها به زودی اجرا می شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از افزایش تعطیلات رسمی هفتگی به ۲ روز و کاهش ۴ ساعته کار کارکنان با تصویب این کمیسیون خبر داد.

یک عضو کمیسیون بررسی لایحه حجاب گفت: تخطی از قانون به عنوان سوءپیشینه فرد تلقی خواهد شد، علاوه بر این فردی که قانون حجاب تخطی کرده از خدماتی که در کشور می‌گیرد، محروم می‌شود که یکی از آن‌ها سفر خارجی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به نمایندگی از مردم، از حافظان امنیت و عزت ایران تشکر می‌کنم؛ خدا شما را عزیز کند که ایران ما را عزیز و سربلند کردید. سیلی انتقام ایران به پشتوانه اراده ملت سرافراز ایران اسلامی محکم و پشیمان‌کننده بود و بار دیگر ثابت کرد که ما ملت امام حسینیم.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ بیان کرد: میزان افزایش حقوق بازنشستگان ۲۰ درصد تعیین شد، البته بازنشستگان علاوه بر ۲۰ درصد، شامل ۴۰ درصد اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان براساس برنامه هفتم توسعه هم می‌شوند.

آخرین اخبار و جزئیات از اعتراض کارگران به مصوبه دستمزد و حقوق کارگران ۱۴۰۳ و سوال مجلس از وزیر کار اعلام شد.

نمایندگان مجلس در جلسات علنی این هفته، از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سوال خواهند کرد.

قانون اصلاح قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی برای اجرا ابلاغ شد

بنزین و کارت سوخت داغ‌ترین سوژه اخبار نفتی کشور است. تمامی این حواشی از مصاحبه جنجالی وزیر نفت درباره‌ی حذف کارت سوخت جایگاه‌ها آغاز شد‌.

فرمانده معظم کل قوا حدود ۲۰ سال پیش با استعفای محمدباقر قالیباف که در آن زمان فرماندهی نیروی انتظامی را برعهده داشت؛ موافقت کردند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت که باید قانون کاهش ساعت کاری ادارات باید در ابتدای سال ۱۴۰۳ و در روزهای پایانی مجلس یازدهم با اولویت در صحن علنی مجلس بررسی و تصویب شود.

رییس مجلس در واکنش به اقدام صهیونیست‌ها در حمله به کنسولگری ایران، گفت: ملت ایران، رژیم صهیونیستی را مجازات خواهد کرد که این مجازات درس‌آموز و سخت خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس خبر داد؛

محمدحسن آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش تعطیلی به دور روز در هفته توضیحاتی داد.

متن پیام تسلیت محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پی شهادت سردار سرافراز اسلام محمدرضا زاهدی و تعدادی از اعضای سپاه پاسداران در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه به شرح زیر است:

جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس خواستار حمله ایران به سفارت اسرائیل در خاک آذربایجان شد.

برخی کشور‌ها همه یا برخی از روز‌های هفته به عنوان روز‌های تعطیل تعیین شده‌اند. یکی از معروف‌ترین روز‌های تعطیل در بسیاری از کشور‌ها روز یکشنبه و جمعه است.

مجتبی یوسفی عضو هیات رئیسه مجلس درباره افزایش حقوق بازنشستگان و همسان سازی اطلاع رسانی کرد.

نماینده اصفهان در مجلس گفت: خشکی زاینده رود و فرونشست ناشی از آن، تمدن اصفهان را مورد مخاطره جدی قرار داده است، این خطر به اندازه‌ای جدی است که اگر تا چند سال آینده فکری برای آن نشود، همه ما باید اصفهان را ترک کنیم.

عضو هیات رئیسیه مجلس با بیان اینکه همسان سازی در مرحله آخر قرار گرفته است امیدواری خوبی درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی داد.