مجلسی: اقدام تحریک آمیز اسراییل یک دعوت متقابل می‌خواند
مجلسی: اقدام تحریک آمیز اسراییل یک دعوت متقابل می‌خواند

این کارشناس امور بین الملل اظهار داشت: کشورهایی که در حال جنگ باشند مهم‌ترین مراتع خود را که جنبه استراتژیک داشته باشند را آسیب می‌زنند.

فریدون مجلسی، کارشناس امور بین الملل به خبرنگار سیاسی ایونا گفت: اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در نطنز کاملا مشخص است که اهدافی در پی دارد.

وی هدف اول را مربوط به زمان و شرایطی که ایران در گفت و گوهای سیاسی در قالب برجام با طرف های خود از جمله اروپایی ها دارد بیان کرد و افزود: این یک تلاشی است برای اینکه احساسات ایرانی ها را برانگیزد و خواهان اقدامات خاصی شوند تا مانع نتیجه گیری مذاکرات در راه حذف تحریم زیان بخش ملت ایران شوند.

مجلسی دومین هدف از اقدام تروریستی را جنگ میان ایران و اسراییل برشمرد و ادامه داد: کشورهایی که در حال جنگ باشند مهم ترین مراتع خود را که جنبه استراتژیک داشته باشند را آسیب می زنند. ایران اعلام کرده که هدف نهایی آن براندازی حکومت اسراییل است و در جنگ های نیابتی هم با طرفین به منافع هم آسیب رسانده اند.

کارشناس امور بین الملل با اشاره به اینکه در حال حاضر اقدام تحریک آمیز اسراییل دعوت متقابل است، گفت: در پاسخ به اصطلاح اتهام حجت های مختلف با رعایت نکردن های خط قرمزهای ایران و با اعلام اینکه چند روز گذشته به کشتی ایرانی شلیک کردند و با انفجار سایت غنی سازی ایران یک نوع تحریک نظامی ایران را خواهان هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نخست وزیر اسراییل طی سخنانی اعلام کرده بود که فارغ از نظرات آمریکا و دیگران از توانایی خود استفاده می کنند تا مانع سیاست هسته‌ای ایران شوند. مسئله‌ای که مخاطره آمیز است شرایط خود نخست وزیر اسراییل است که به اتهام فساد مالی هم اکنون تحت محاکمه است و بعید نیست که برای انحراف افکار عمومی مردم اسراییل بخواهد اقدامات حادی را انجام دهد تا در سپر آن بتواند خود را نجات دهد.

معصومه عاروان

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز