14:31 , 1402/11/24
کد خبر: 000041506
بازدید: 1743
مبلغ یارانه معیشتی بهمن ماه

جزئیات مبلغ یارانه نقدی بهمن ماه مشخص شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از افکار نیوز، در بسیاری از کشورها، دولت‌ها از برنامه‌های یارانه نقدی برای کمک به افراد با درآمد کم استفاده می‌کنند. یارانه نقدی یک پرداخت مستقیم از دولت به گیرنده است که به صورت پول نقد یا از طریق کارت‌های بانکی انجام می‌شود.

این برنامه‌ها برای کاهش فقر و تشویق بهترین استفاده از منابع جامعه به کار می‌روند. بسیاری از این برنامه‌ها از محدودیت دریافت تمایل دارند و تحت شرایط و دستورالعمل‌های خاصی تعیین می‌شوند تا به هدف موردنظر دست یابند. این برنامه‌های یارانه نقدی غالباً به عنوان یک پشتوانه مالی برای کسانی که به دلیل شرایط اقتصادی نیاز به کمک دارند، عمل می‌کنند.

به عنوان مثال، در صورتی که سرپرستان خانوار جزو دهک‌های نخست تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی که جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

اگر سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیکی استفاده نکرده باشند، رقم کامل یارانه برای آن‌ها قابل برداشت است و در صورت استفاده، مبلغ موردنظر از یارانه خانوار کسر می‌شود و باقی‌مانده به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید