09:28 , 1401/11/4
کد خبر: 000019157
بازدید: 1164

انتقاد روزنامه اطلاعات از افزایش جریمه طرح زوج و فرد؛

مازوت‌ می‌سوزانند، خودرو آلاینده تولید می‌ کنند، مردم مجازات می‌شوند!

روزنامه اطلاعات از مسئولان پرسیده؛به راستی در شرایطی که کارخانجات و نیروگاه ها دست به مازوت سوزی می زنند و خودروسازان، وسایل نقلیه آلاینده را روانه خیابان ها می کنند، سخن از مجازات مردم کار صحیحی است؟

به گزارش خبرنگار سیاسی ایونا، پس از ابلاغ افزایش جریمه خودروها در طرح زوج و فرد روزنامه اطلاعات واکنش نشان داد و در مطلبی نوشت: « اجرای طرح سراسری تردد خودروها بر اساس پلاک زوج یا فرد، یکی از اقدامات مسئولان برای رفع آلودگی هواست که در تازه ترین اقدام، مبلغ جریمه متخلفان، از ۲۰ هزار تومان به ۱۰۵ هزار تومان افزایش یافته است.

اقدامی دور از انصاف

اعمال جریمه برای مردمی که طی این سال ها وضع بغرنج آلودگی هوا را به امید بهبود شرایط تحمل کرده اند، به طور حتم اقدامی دور از انصاف و بیهوده است.

کدام یک از کارخانجات صنعتی به دلیل آلوده کردن هوا تحت تعقیب قرار گرفته‌اند

به راستی در شرایطی که کارخانجات و نیروگاه ها دست به مازوت سوزی می زنند و خودروسازان، وسایل نقلیه آلاینده را روانه خیابان ها می کنند، سخن از مجازات مردم کار صحیحی است؟ تاکنون کدام یک از کارخانجات صنعتی بابت فراهم کردن زمینه بروز آلودگی هوا از سوی دستگاه قضا مورد تعقیب قرار گرفته اند؟ و متصدیان اجرای عدالت چرا سراغ مالکان منابع تولید آلودگی که سالانه سود هنگفتی را با فعالیت های مخرب و تعرض به حقوق اولیه مردم به جیب می زنند، نمی روند؟»

هوای چهار کلانشهر در وضعیت "بسیار ناسالم"

این روزنامه در ادامه تاکید کرد: «علت بی تفاوتی مسئولان نسبت به اجرای قانون هوای پاک و فراهم کردن این حداقل حقوق شهروندی، خواسته به حق افکار عمومی است که پاسخی شفاف به آن داده نمی شود؛ بر همین اساس از دستگاه قضا و مدعی العموم انتظار می رود به جد وارد این مساله حیاتی شود و مشکل ریشه دار آلودگی هوا که با منافع مالی برخی ها گره خورده است ، یک بار برای همیشه رفع کند.»

 

 

 

 

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید