13:58 , 1401/11/5
کد خبر: 000019243
بازدید: 1185
ماجرای قطعی اینترنت امروز چه بود؟

حوالی ظهر امروز برای مدتی اینترنت کشور چه ثابت و چه همراه قطع شد.

به گزارش خبرنگار فناوری ایونا، اختلالات اینترنتی روزهای اخیر امروز (چهارشنبه، 5 بهمن) به اوج خود رسیده و اینترنت بطور کامل قطع شد.

 دلیل قطع اینترنت در ایران

برای مدت زمانی حدود 13 دقیقه و  از ساعت 11:44 تا 11:57 دسترسی مشترکان اینترنت ثابت و سیار کامل قطع شد.

در این مدت دسترسی به اینترنت برای تمام کاربران ثابت و همراه غیر ممکن شد که هنوز علت دقیق این قطعی مشخص نشده است.

قطعی اینترنت همراه اول، ایرانسل، مخابرات و غیره

البته خبرگزاری ایسنا چنین اعلام کرده که پیگیری این موضوع از سوی برخی اپراتورها گویای آن است که این مشکل از سوی ارائه دهندگان اینترنت(پرووایدرها) نبوده و مشکل از شرکت ارتباطات زیرساخت بوده است.

شرکت زیرساخت نیز در پاسخ به خبرنگاران چنین اعلام کرده که چرایی این موضوع در دست بررسی است و به محض مشخص شدن این شرکت با انتشار اطلاعیه ای دلیل آن و توضیحات تکمیلی را منتشر خواهد کرد.

اطلاعات سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران نیز سایتی است که وضعیت پایداری و ترافیک شبکه اینترنت را نشان می دهد که این سایت طی روزهای گذشته از دسترس خارج شده است.

بیشتر بخوانید:

نماینده مجلس برای چه اینترنت بدون فیلتر می خواست؟

تذکر رئیس عدلیه درباره قطعی اینترنت

قطع اینترنت رویه غیر عقلانی بود

آخرین بار بود اینترنت را برای کنکور قطع کردیم/ بروند فکری به حال  کنکور 1402 کنند

توضیح زیرساخت برای قطعی اینترنت

با توجه به اختلالات اخیر اینترنت که طی روزهای گذشته نیز شاهد بوده ایم برخی رسانه ها به طرح پرسش از معاون شرکت ارتباطات زیرساخت پرداخته اند که سهراب آغ بیات- معاون فنی شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور – در توضیح این مطلب گفته است: « با توجه حجم ترافیک داخل کشور  و توسعه ای که باید اتفاق بی افتد، موقتا شاهد افت ترافیکی هستیم که با تلاش شبانه روزی همکاران شرکت ارتباطات زیرساخت، ان شاءالله این مشکل در حال حل شدن است و به زودی دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد.»

وی همچنین از مردم عذرخواهی کرد و کمی پس از آن مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلام اینکه مشکل مرکز تبادل ترافیک رفع شده اظهار کرده بود: « هم اکنون سکوهای داخلی و پیام رسانها بدون مشکل مشغول خدمات رسانی به هموطنان هستند و وضعیت خدمات داخلی به حالت عادی برگشته است.»

قطعی اینترنت کنکور

طی هفته های گذشته و همزمان با برگزاری کنکور سراسری نیز در محدوده حوزه های برگزاری این آزمون تصمیم به قطع اینترنت گرفته شده بود که این قطعی حتی باعث شد در سایر نقاط نیز شاهد قطع و ایجاد اختلال در وضعیت اینترنت باشیم.

بیشتر بخوانید:

توجیه وزیر علوم و تحقیقات برای قطع اینترنت

قطعی اینترنت برای کنکور دردسر ساز شد

کدام مناطق فردا و پس فردا اینترنت ندارند؟

اینترنت کشور با اختلال شدید روبروست/ وزارت ارتباطات هنوز بیانیه نداده!

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید