11:19 , 1403/3/20
کد خبر: 000050639
بازدید: 1137
لوکاکو در آستانه رکوردشکنی در یورو

مهاجم تیم ملی بلژیک برای درخشش در یورو ۲۰۲۴ انگیزه‌های فراوانی دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا به نقل از ورزش سه,در شرایطی که مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ از روز جمعه به میزبانی آلمان آغاز می‌شود، تیم‌های حاضر در این تورنمنت در اردوهای آماده‌سازی به سر می‌برند و دیدارهای دوستانه فرصتی است تا غول‌های خفته تیمشان را بیدار کنند.

در این بین تیم ملی بلژیک با حضور روملو لوکاکو شرایط متفاوتی دارد؛ لوکاکو پس از فصل‌های درخشانی که در اینتر داشت، جدایی‌اش از این تیم و حضور در تیم‌هایی چون چلسی و رم، باعث شد تا از روزهای درخشانش فاصله‌ کمی بگیرد ولی با این حال، جدای از مصدومیت‌هایش، فصل خوبی در رم داشت. اکنون او در دیدار دیشب مقابل لوکزامبورگ دبل کرد تا پیش از شروع جام ملت‌های اروپا، هشتاد و پنجمین گل ملی خودش را به ثمر رسانده باشد و امیدوار است در دل یورو ۲۰۲۴، به عدد ۹۰ برسد.

پیش از این روملو لوکاکو هم در مرحله انتخابی توانست نامی برای خودش در رکوردهای به جا مانده ثبت کند. او در 7 دیدار از 8 بازی‌ که برای بلژیک در این مرحله به میدان رفت، موفق شد گل بزند تا در مجموع با 14 گل زده، بهترین گلزن مرحله انتخابی یورو 2024 معرفی شود. لوکاکو در این مسیر یک بار در تقابل با سوئد هت‌تریک کرد و یک بار هم 4 گل به آذربایجان زد. این قبیل گلزنی‌ها نهایتا باعث شد تا او به تنهایی در تاریخ بازی‌های انتخابی جا خوش کند. روملو اولین بازیکن زننده 14 گل در یک مرحله انتخابی یورو نام گرفت.

با چنین آمار و ارقام، لوکاکو فقط برای کسب کفش طلای یورو به آلمان می‌آید و مشخصا امیدوار است تا شیاطین سرخ را در آلمان به جایگاه مطلوبش برساند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید