20:27 , 1403/4/20
کد خبر: 000057428
بازدید: 1132
لغو روادید سفر اربعین 1403

​احمدی وحیدی وزیر کشور درباره لغو روادید سفر اربعین خاطرنشان کرد: در اربعین مسئله لغو روادید صورت گرفته و در سفر اخیر وزیر کشور عراق برای این موضوع به توافق رسیدیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایونا به نقل از تسنیم، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره موعد قانونی برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب گفت: آنجه در قانون اساسی تصریح شده، حداکثر مهلت برای مشخص کردن رئیس‌جمهور جدید بوده که  50 روز در نظر گرفته شده است که این کار انجام شد.

وی افزود: اما زمان خاصی برای برگزاری جلسه تحلیف در قانون اساسی ذکر نشده است. البته تاریخ 15 مرداد نیز ظاهراً قطعی نیست و  احتمالاً این مراسم زودتر انجام می‌شود. به هر حال محدودیت‌هایی بوده که باید در نظر گرفته شود. بر اساس توافق و هماهنگی که با رئیس‌جمهور منتخب صورت گرفته، جلسه تحلیف با مدیریت مجلس برگزار خواهد شد و در این رابطه منع قانونی و حقوقی وجود ندارد.

وی درباره لغو روادید سفر اربعین نیز خاطرنشان کرد: در اربعین مسئله لغو روادید وجود دارد و در سفر اخیر وزیر کشور عراق این لغو روادید به توافق رسیدیم.

وزیر کشور درباره تمهیدات این وزارتخانه برای حمل و نقل زائران اربعین نیز اظهار داشت: در حوزه حمل و نقل بین جاده‌ای کمبود داریم؛ مجوز خرید 2500 دستگاه اتوبوس داده شده، اما خریداری نشده است. سال گذشته 85 درصد ترددها با وسایل شخصی، تاکسی‌های اینترنتی و اتوبوس‌های خودِ مردم انجام گرفت و امیدوارم امسال نیز با همکاری خودِ مردم این اتفاق تکرار شود و البته از حمل و نقل هوایی و ناوگان دستگاه‌ها و ادارات دولتی نیز استفاده می‌شود.
وی در پاسخ به سوال دیگری درخصوص امنیت مرزها گفت: امنیت مرزها خوب است و گزارش هم داده شده که افرادی که به حافظان امنیت در انتخابات حمله کرده بودند، دستگیر شدند. دستگاه‌های امنیتی و نظامی کشورمان به خوبی بر اوضاع مسلط هستند و اخیراً هم قرارگاه حمزه  تیم دیگری از تروریست‌ها را در غرب کشور را مورد حمله قرار داد.
 
 

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید