لبنان مرحله خطرناکی را سپری می‌کند/ تداوم بحران تشکیل دولت جدید
لبنان مرحله خطرناکی را سپری می‌کند/ تداوم بحران تشکیل دولت جدید

نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان با بیان اینکه این کشور درحال حاضر مرحله خطرناکی را سپری می کند، گفت: باعث تأسف است که بحران تشکیل دولت جدید همچنان ادامه دارد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، «حسان دیاب» نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در سخنانی تأکید کرد: در حال حاضر لبنان مرحله سخت و خطرناکی را سپری می کند.

بر اساس این گزارش، نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان افزود: باعث تأسف است که بحران تشکیل کابینه جدید لبنان همچنان ادامه دارد و حل و فصل نشده است. فرایند تشکیل دولت جدید با پیچیدگی هایی مواجه شده است.

دیاب در ادامه سخنان خود پیرامون تداوم بحران تشکیل دولت جدید اظهارات خود افزود: متأسفانه برخی به اوضاع سیاسی، اقتصادی و معیشتی توجهی ندارند. این مردم هستند که تاوان مناقشات سیاسی را پس می دهند.

پیش از این، جریان آزاد ملی لبنان به ریاست «جبران باسیل» بیانیه‌ای را در خصوص آخرین تحولات این کشور منتشر کرده بود. این جریان در بیانیه خود از اقدامات «سعد الحریری» نخست وزیر مکلف به شدت انتقاد کرد.

در بیانیه جریان آزاد ملی لبنان آمده است: آنچه که کاملاً واضح به نظر می‌رسد و جای هیچ شکی در آن وجود ندارد، این است که سعد الحریری عامل تأخیر در تشکیل دولت جدید لبنان است.

جریان آزاد ملی لبنان در ادامه بیانیه خود آورده است: آنچه که حسن نیت الحریری در زمینه تشکیل کابینه را نشان می‌دهد این است که هرچه سریع‌تر فهرستی از اعضای کابینه جدید را به رئیس‌جمهور میشل عون ارائه دهد.

این جریان همچنین عنوان کرده است: بدون شک تداوم مسیر کنونی و عدم تشکیل دولت لبنان تبعات و پیامدهایی را به دنبال دارد. بنابراین، درحال حاضر لزوم تشکیل هرچه سریع‌تر دولت جدید بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر