08:52 , 1402/11/23
کد خبر: 000041411
بازدید: 1321
قیمت جدید مرغ امروز 23 بهمن 1402

با وجود آن که قیمت تمام شده هرکیلو مرغ حدود ۷۰ هزار تومان است، اما هم اکنون با نرخ ۵۳ تا ۵۴ هزارتومان از مرغداران خریداری می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از خبرآنلاین، با وجود اینکه قیمت تمام شده هر کیلو مرغ حدود ۷۰ هزار تومان است، اما در حال حاضر با نرخ ۵۳ تا ۵۴ هزار تومان از مرغداران خریداری می‌شود. دبیر کانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی اظهار کرد که حداکثر نیاز ماهانه به مرغ گرم ۲۷۰ هزار تن است و بنابراین باید ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت بگیرد.

پرویز فروغی افزود: وزیر جهاد کشاورزی در جلسه امنیت غذایی بر جوجه ریزی ۱۵۰ میلیون قطعه تأکید کرد. او توضیح داد که هرچند ما مخالفت کردیم زیرا این مقدار ممکن است باعث بحث مازاد شود.

با توجه به آمار جوجه ریزی ماهانه ۱۳۰ میلیون قطعه، باید ۱۱۰ میلیون قطعه را برای بازار داخل و ۲۰ میلیون قطعه برای ذخایر استراتژیک در نظر بگیریم. هر چند، جوجه ریزی مازاد به دلیل عدم امکان جمع آوری آن از سطح بازار، صنعت مرغداری را با چالش مواجه می‌کند.

فروغی اظهار کرد: علی رغم اینکه قیمت تمام شده هر کیلو مرغ حدود ۷۰ هزار تومان است، اما در حال حاضر با نرخ ۵۳ تا ۵۴ هزار تومان از مرغداران خریداری می‌شود.

دبیر انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی بیان کرد: با جوجه ریزی ماهانه ۱۵۰ میلیون قطعه، تولید مرغ گرم به بیش از ۳۰۰ هزار تن می‌رسد. در حالی که نیاز کشور حدود ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تن است.

او اظهار کرد: با توجه به حجم تخم مرغ نطفه‌دار وارداتی و جوجه‌ریزی صورت گرفته، کمبودی در عرضه مرغ در شب عید وجود ندارد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید