15:10 , 1402/2/31
کد خبر: 000025114
بازدید: 6829
قتل وحشتناک دکتر رضا ضیایی و همسرش/ در شهریار چه خبر بود؟

یازده مرد، با طرح ریزی نقشه‌ای برای ارتکاب یک جرم وحشتناک، دکتر رضا ضیایی و همسرش، مینو صابری را به قتل رساندند.

به گزارش خبرنگار حوادث ایونا، این جرم وحشتناک در میان ماه اردیبهشت سال ۱۴۰۲ رخ داد. جنایتکاران، دکتر رضا ضیایی، متخصص گوش، حلق و بینی که در بخش پزشکی بیمارستان عرفان تهران، همراه با همسرش، مینو صابری، با استفاده از یک حیله‌گری جنایتکارانه، آن‌ها را به خانه دکتر رضا ضیائی نصرآبادی در منطقه سعادت‌آباد می‌بردند و پس از تهدید و اجبار آن‌ها به امضایی که مورد نظر آن‌ها بود، این زوج را با شلیک دو گلوله به قتل رساندند. طراح اصلی این جنایت فردی به نام سروش بود.

ماجرای این جنایت هولناک، طبق بررسی‌هایی که توسط خبرنگاران انجام شده بود، از زمانی آغاز شد که سروش از طریق روابطی که با چند فروشنده املاک در مناطق شمالی تهران برقرار کرده بود، به آگهی اجاره خانه دکتر رضا ضیائی در منطقه سعادت آباد تهران آگاه شد.

سروش، مغز متفکر پرونده قتل دکتر ضیائی

با دیدن خانه دکتر رضا ضیائی در منطقه سعادت آباد، سروش نقشه‌ی وحشتناکی در ذهنش شکل گرفت. او با ۱۰ تبهکار دیگر همکاری کرده و برای اجرای این نقشه آماده شد. ابتدا هدف اصلی این باند، جعل در سند مالکیت برای ملک دکتر در سعادت آباد بود تا با استفاده از این روش کلاهبرداری، آن را به فروش برسانند. اما در ادامه، آنها متوجه شدند که زنده بودن دکتر ضیائی و همسرش می‌تواند مانع اجرای کامل نقشه‌ی آنها شود و به زودی، پلیس به دنبال آنها خواهد بود. به همین دلیل، آنها تصمیم جنایتکارانه خود را می گیرند.

این باند با تقسیم ماموریت، شروع به اجرای نقشه‌ی مرگبار خود کردند. یک گروه به انجام فعالیت‌های جعل سند مشغول شد و گروه دیگر با استفاده از حیله و ترفند، دکتر رضا ضیائی و همسرش مینو صابری را به منطقه سعادت آباد و ملک دکتر کشاندند. با ورود دکتر به خانه‌اش در سعادت آباد، عملیات قتل این زوج به اجرا درآمد.

تبهکاران برای فروش بی دردسر خانه امضا گرفتند

ابتدا، سروش و همدستانش با تهدید و اجبار، امضاهای لازم برای فروش بی‌دردسر خانه دکتر رضا ضیایی را از او گرفتند. سپس با شلیک یک گلوله، دکتر ضیایی را و با شلیک یک گلوله دیگر، همسر او به نام مینو صابری را به قتل رساندند.

با ناپدید شدن دکتر ضیائی و همسرش، خانواده آن‌ها به مقامات قضایی و پلیسی مراجعه کردند. کارآگاهان پلیس در حال جستجوی هر گونه نشانه‌ای از زوج ناپدید شده بودند و در این فرآیند، به راز قتل دکتر ضیائی و قتل همسرش، مینو صابری، نیز پی بردند.

پس از ردزنی‌های کارآگاهان، به مخفیگاه سروش دست پیدا کردند. همدستان او شناسایی و بازداشت شدند. در نهایت، جسد دکتر رضا ضیائی و همسرش، مینو صابری، در شهریار کشف شد.

در حال حاضر، تحقیقات پلیس درباره احتمال ارتکاب اقدامات تبهکارانه مشابه توسط این باند و همچنین احتمال وقوع قتل‌های دیگر توسط اعضای این باند در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار دارد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید