16:27 , 1401/12/27
کد خبر: 000022082
بازدید: 1356
قتل هولناک جوان بدهکار به دست شکنجه‌گران/ در روستای دور افتاده چه رخ داد؟

پس از گذشت پنج سال از وقوع گروگانگیری، چهار جوان درگیر این اتفاق که در آن یکی دیگر را به قتل رسانده بودند، با حکم دادگاه به قصاص محکوم شده بودند. با این حال، پس از مدتی از سوی اولیای دم بخشیده شدند.

به گزارش خبرنگار حوادث ایونا، اواسط سال ۹۶، این حادثه در حاجی‌آباد، استان هرمزگان رخ داد. دو مرد جوان برای مدتی درگیر اختلافات مالی با یکی از دوستانشان بودند. آنها ادعا می‌کردند که ۳۰۰ میلیون تومان از او بدهکار بودند، اما مرد بدهکار موافق پرداخت بدهی‌اش نبود و همیشه به آنها وعده می‌داد و تهدید می‌کرد. در این شرایط، دو طلبکار برای وصول طلب‌شان، نقشه‌ای برای انجام آدم‌ربایی کشیدند. در روز حادثه، مرد بدهکار را در نزدیکی محل کارش به‌زور سوار خودرو کردند و او را ربودند. افراد آدم‌ربا قصد داشتند او را به حاشیه شهر منتقل کنند و در این راه، دو نفر دیگر از دوستانشان به آنها پیوستند و چهار نفر، جوان را به یک روستای دورافتاده منتقل کردند.

گروگانگیری و قتل برای 300 میلیون تومان

در این حادثه وحشتناک، چند گروگانگیر برای آخرین بار از مرد جوانی که به آنها بدهکار بود، درخواست تسویه بدهی 300 میلیون تومانی خود را کردند. آنها به تهدید و شکنجه روی آوردند و حتی جان او را به خطر انداختند. بعد از شکنجه در حدی که مرد جوان حالش بد شده بود، 4 گروگانگیر به دلیل ترس از اتهام قتل و عدم رسیدن به پولشان، تصمیم گرفتند او را به بیمارستان منتقل کنند. اما وضعیت مرد جوان بسیار وخیم بود و در حین راه به این دنیا وداع گفت. پس از رساندن پیکر بی‌جان گروگان‌شان به بیمارستان، 4 گروگانگیر بی‌رحمانه فرار کردند.

بیشتر بخوانید:

خودکشی هولناک در مترو کرج

قتل مرد دلار فروش با بند هودی‌/ در تهرانسر چه خبر بود؟

خبرنگار قضایی طعمه جدید سارقان شد+ فیلم

تحقیقات پلیس برای یافتن شکنجه گران آغاز شد

پس از وقوع حادثه، تحقیقاتی برای دستگیری عاملان این جنایت آغاز شد. پلیس با سرنخ‌هایی که در اختیارشان قرار داشت، به سرعت توانست 2 نفر از متهمان را دستگیر کند. در حین بازجویی، این دو نفر به ربودن و شکنجه مقتول اعتراف کردند، اما نمی‌دانستند کدام یک از ضربات باعث مرگ مقتول شده بود و همچنین قصد قتل نداشتند. در حالی‌که دو متهم در بازداشت بودند، تلاش‌ها برای دستگیری دو متهم دیگر فراری ادامه داشت. در نهایت، یکی از آنها نیز دستگیر شد و پس از چند سال، چهارمین متهم نیز به دام افتاد. هر چهار متهم ادعا می‌کردند که قاتل نیستند و نمی‌دانند کدام ضربه باعث مرگ مقتول شده است. بررسی‌های فنی نیز نتوانستند به این معما پاسخ دهند. در نهایت، پرونده با صدور کیفرخواست به اتهام مشارکت در قتل برای هر چهار متهم به دادگاه ارجاع شد.

اولیای دم درخواست قصاص کردند

در جلسه دادگاه کیفری استان هرمزگان، اولیای دم برای هر چهار متهم، درخواست حکم قصاص را کردند و همچنین اعلام کردند که متهمان باید تفاضل دیه را نیز پرداخت کنند، پیش از اجرای حکم. در این جلسه، متهمان یک به یک در جایگاه ایستاده و به ربودن و ضرب و شتم مقتول اعتراف کردند. با این وجود، هنوز به درستی معلوم نبود که کدام ضربات باعث مرگ مقتول شده بودند و در نظر گرفته شده بود که هر چهار متهم در اتهام مشارکت در قتل محکوم شوند. این رأی تأیید شده و در دیوان‌عالی کشور به ثبت رسید و شمارش معکوس برای اجرای حکم آغاز شد.

بیشتر بخوانید:

قتل شوهر بداخلاق به دست مرد رمال/ جزئیات حادثه هولناک در اسلامشهر

محموله موادمخدر در شکم مادر کاشمری/ پسرهایش قاچاقچی بودند

قتل مرموز خانم وکیل تهرانی به دست شوهرش/ دختر 18ساله‌شان خودکشی کرد

رضایت قاتلان به شرط پرداخت 20 میلیارد تومان

در روزهایی که چهار نفر از قاتلان در زندان بندرعباس به سر می‌بردند، مسئولان زندان و شورای حل اختلاف آنها را با نگرانی بسیار زیادی پایش می‌کردند. این چهار نفر قبلاً هیچ سابقه کیفری نداشتند، اما مجبور به تحمل شرایط سخت زندان شده بودند و به نوعی برای سایر زندانیان مثالی از تنبیه شدگی و پشیمانی بودند. به همین دلیل، مسئولان شورای حل اختلاف سعی در جلب رضایت اولیای دم و بخشیدن به این چهار جوان زندانی داشتند. اما اولیای دم از بخشش این چهار نفر راضی نبودند. با این حال، با اصرار مسئولان شورای حل اختلاف، اولیای دم شرطی را اعلام کردند: اگر هر یک از این چهار نفر 5 میلیارد تومان به عنوان دیه پرداخت کنند، آنها حاضرند به جای قصاص، مبلغ 20 میلیارد تومان را از آن‌ها دریافت کنند. این شرط به نوعی یک مانع بزرگ بود که نشان می‌داد اولیای دم به راحتی حاضر به گذشت نبودند. با این حال، تلاش‌ها برای جلب رضایت آن‌ها همچنان ادامه داشت.

شورای حل اختلاف رضایت گرفت

یکی از اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس به نام کاظم شاهرخ‌نیا، با تلاش فراوان، به عنوان یکی از افراد برجسته در جلب رضایت اولیای دم بود. او درباره این موضوع می‌گوید که بررسی‌ها نشان می‌داد که چهار محکوم واقعا قصد قتل نداشته‌اند و به طور ناخواسته به جرم مرتکب شدن قتل، محکوم شده‌اند. این عقیده او و همکارانش به نحوی بود که رایزنی‌های‌شان با خانواده اولیای دم، که شامل خواهر و برادرش بودند، به طول انجامید تا چند روز قبل سرانجام آن‌ها با بخشش هر چهار محکوم به قصاص، پس از دو سال تلاش موفق شدند.

کاظم شاهرخ‌نیا ادامه می‌دهد که پس از اعلام رضایت اولیای دم، آن‌ها را به دفتر مدیرکل زندان‌های استان هرمزگان به نام آقای مصطفی کیشانی فراهانی، دعوت کرد و در آنجا با تنظیم صورتجلسه، اولیای دم به‌طور رسمی رضایت خود را اعلام کردند تا این پرونده پس از چهار سال با بخشش محکومان بسته شود.

بیشتر بخوانید:

ترقه دست ساز جان پسر ارومیه ای را گرفت+ جزئیات حادثه

راز قتل پدرخوانده فاش شد/ قاتل در مراسم چهلم شرکت کرد!

قاتل نسترن چه نقشه شومی در سر داشت/ خودرو سرقتی همه چیز را لو داد

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید