16:26 , 1403/4/18
کد خبر: 000056938
بازدید: 1146
قابلیت‌های پنل‌های اس ام اس برای نمایندگی‌ها + پنل درآمدی

افرادی که به دنبال کسب درآمد از طریق همکاری در فروش یا استارتاپ هستند، می‌توانند از پنل نمایندگی اس ام اس استفاده کنند. این نوع از کارآفرینی به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارد و تنها با تلاش و کوشش می‌توان با استفاده از آن به درآمد خوبی رسید.

 در این مطلب قرار است قابلیت‌های پنل‌های اس ام اس برای نمایندگی‌ها را بررسی کنیم. پس اگر به دنبال کسب درآمد از طریق اینترنت و بدون سرمایه اولیه زیاد هستید، با ما همراه باشید.

پنل نمایندگی پیامکی چیست؟

اگر با سامانه‌های پیامکی آشنا باشید، توضیح پنل نمایندگی اس ام اس راحت‌تر است. سامانه پیامکی یک نرم‌افزار آنلاین برای ارسال پیامک تبلیغاتی و خدماتی است. این سامانه‌های پیامکی قابلیت این را دارند که هم پیامک انبوه تبلیغاتی ارسال کنند، هم پیامک تکی. همچنین امکانات بی‌شمار این پنل‌های پیامکی، می‌تواند به رشد کسب‌وکارها از جهت یافتن مشتریان جدید، راضی نگه داشتن مشتریان قدیمی و البته آنالیز و تحلیل مشتریان کمک کنند.

حالا شما به عنوان یک استارتاپ یا کارآفرین می‌توانید با خرید نمایندگی پنل پیامکی از یکی از شرکت‌های ارائه دهنده سامانه‌های پیامکی، همین کار را برای کسب‌وکارهای دیگر انجام دهید. یعنی بدون اینکه نیاز باشد با سازمان‌های دولتی و مخابرات ارتباط برقرار کنید، از یکی از شرکت‌های ارائه دهنده نمایندگی، پنل اس ام اس مخصوص نمایندگان بخرید و این‌گونه به کسب‌وکارهای دیگر، پنل بفروشید، خط اختصاصی پیامکی ارائه دهید و از هر کار دیگری که این نوع از شرکت‌ها انجام می‌دهند، برای کسب درآمد استفاده کنید.

چگونه از پنل اس ام اس نمایندگی کسب درآمد کنیم؟

حتما می‌دانید که حوزه تبلیغات، برای کسب‌وکارها خرد و کلان یکی از مهم‌ترین قسمت‌هاست. یکی از انواع تبلیغات هم تبلیغات پیامکی یا همان اس ام اس مارکتینگ است. در این میان، شما به عنوان یک ارائه دهنده پیامک‌های تبلیغاتی می‌توانید با برندهای کوچک و بزرگ همکاری کنید و آنان را در مسیر تبلیغات پیامکی یاری کنید.

فروش پنل اس ام اس

اولین راه برای کسب درآمد از طریق نمایندگی پنل اس ام اس، فروش پنل پیامکی است. تقریبا می‌توان گفت اکثر کسب‌وکارها در حال حاضر از یک پنل پیامکی برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند. حالا اگر شما بتوانید روزانه یک پنل اس ام اس بفروشید، در انتهای هر ماه 30 پنل فروخته و کسب درآمد کرده‌اید. این نوع از فروش سود صد درصدی شماست و برای آن لازم نیست هیچ پورسانت یا درصدی به شرکتی که از آن نمایندگی پنل پیامکی خریده‌اید بپردازید.

البته فراموش نکنید که اولین مشتری‌ای که باید در جهت تبلیغات به آن کمک کنید، خودتان هستید. حالا که یک پنل اس ام اس نمایندگی دارید، شروع به تبلیغات کنید و سعی کنید کسب‌وکارها را تشویق به استفاده از پیامک به عنوان یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی کنید.

فروش خطوط پیامکی

یکی دیگر از قابلیت‌های پنل‌های اس ام اس برای نمایندگی‌ها، فروش خطوط پیامکی است. هر کسب‌وکاری که به سراغ تبلیغات پیامکی می‌آید، برای جذب مشتری یا هر هدف دیگری، نیاز به یک شماره پیامکی دارد. همچنین بسیاری از کسب‌وکارها هم هستند که نه تنها یک خط، بلکه چندین خط پیامکی برای استفاده‌های مختلف خریداری می‌کنند و حاضر هستند برای داشتن خطوط رند و کوتاه از اپراتورهای مختلف، پول خوبی بپردازند.

حالا شما به عنوان یک شرکت ارائه دهنده سامانه‌های پیامکی می‌توانید با فروش خطوط اختصاصی به برندها، سود خوبی به دست آورید. اپراتورهای پیامکی ایران را به خوبی بشناسید و سعی کنید با بهترین قیمت آن‌ها را به کسب‌وکارها متصل کنید. بنابراین یکی دیگر از درآمدهای اصلی پنل پیامکی برای شما، فروش خطوط پیامکی است.

اپراتورهای پیامکی که می‌توانید از آن‌ها به مشتریان خود خطوط پیامکی اختصاصی بفروشید، عبارتند از:

 • خطوط 1000
 • خطوط 2000
 • خطوط 3000
 • خطوط 5000
 • خطوط 9000
 • خطوط 9999
 • خطوط ثابت 021

فروش پیامک

طبیعی است که در صورتی که بتوانید به افراد، پنل پیامکی بفروشید، به پیامک هم نیاز خواهند داشت. بنابراین از دیگر راه‌های کسب درآمد از پنل اس ام اس نمایندگی فروش پبامک است. اگر فرض کنیم 25 مشتری دارید و هر کدام از مشتریان شما ماهیانه 4000 پیامک ارسال می‌کنند، می‌توانید به درآمد نسبتا خوبی با فروش پیامک برسید.

ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه بدون نیاز به پنل

از دیگر راه‌های کسب درآمد از پنل نمایندگی، ارسال پیامک انبوه بدون نیاز به پنل است. یعنی ممکن است مشتریان نیاز به پنل اس ام اس نداشته باشند و فقط برای یک دوره بخواهند تبلیغات کنند. شما می‌توانید بدون فروش پنل به آنان و فقط با دریافت هزینه پیامک انبوه، درآمد کسب کنید.

به این نکته هم توجه کنید که تعرفه ارسال پیامک در پنل نمایندگی از ارسال پیامک در پنل‌های مثلا پایه و اقتصادی کمتر است. بنابراین می‌توانید هزاران و حتی میلیون‌ها پیامک انبوه را با تعرفه کم ارسال کنید و از مشتریان تعرفه همان پنل پایه را دریافت کنید.

ارائه پنل نمایندگی

از آن‌جایی که هنگام دریافت پنل نمایندگی، نامی از سایت اصلی ارائه دهنده برده نمی‌شود و انگار شما بدون وابستگی به شرکتی دیگر، خودتان منبع اصلی پنل اس ام اس هستید، می‌توانید از دوستان، خویشاوندان و همکاران بخواهید نماینده شما شوند. درواقع به دیگران توصیه می‌کنید دقیقا مسیری که شما برای کارآفرینی طی کرده‌اید را طی کنند. حالا می‌توانید به آنان خط، پنل نمایندگی و پیامک بفروشید و یک حاشیه سود برای خود در نظر بگیرید.

روش‌های کسب درآمد ثانویه برای نمایندگان پنل اس ام اس

روش‌هایی که بالاتر گفتیم، جزو روش‌های کسب درآمد اصلی از پنل نمایندگی بود. روش‌های دیگری هم از اس ام اس مارکتینگ وجود دارد که قطعا با خلاقیت، هوشمندی و شناخت خودتان از بازار می‌توانید از آن‌ها درآمدزایی کنید.

درآمد حاصل از تمدید پنل

پنل‌های پیامکی معمولا یک سال پس از خرید نیاز به تمدید دارند. شما می‌توانید تصمیم بگیرید این هزینه تمدید چقدر باشد، آیا می‌خواهید آن را با تخفیف برای مشتریان تمدید کنید، هزینه تمدید را یکجا بگیرید یا در اقساط و شرایط دیگر دیگری که با سیاست‌های و استراتژی‌های برند خودتان همخوانی داشته باشد.

آموزش

یکی دیگر از روش‌های درآمدزایی غیرمستقیم از پنل پیامکی، آموزش است. قطعا پس از مدتی کار کردن در زمینه بازریابی پیامکی، راه و روش‌های این نوع از تبلیغات را یاد خواهید گرفت و شاید حتی به نکاتی برسید که پیش از شما هیچ سامانه و فردی به آن فکر نکرده است. حالا می‌توانید از این دانش به چند صورت استفاده کنید. یا این دانش خود را در قالب دوره آموزشی، کلاس و سمینار به فروش برسانید و یا با ارائه رایگان آن، مشتریان جدیدی جذب کنید. راه سوم هم ترکیبی از ین دو است و می‌تواند هم مشتریان و کاربران جدید را به سمت شما روانه کند و هم سمینارها و دوره‌های آموزشی خود را به فروش برسانید.

قابلیت‌های پنل‌های اس ام اس برای نمایندگی‌ها

پنل‌های اس ام اس نمایندگی امکانات و قابلیت‌های زیادی دارد. ما در این قسمت از مطلب فقط به برخی از امکانات این سامانه‌ها می‌پردازیم.

امکانات پنل نمایندگی برای مشتریان

هنگامی که شما با نام تجاری خودتان مشتری جدید جذب کردید، می‌توانید امکانات مختلفی را به آنان ارائه کنید. حتی می‌توانید این امکانات را دسته‌بندی کرده و به ازای کامل بودن یا کامل نبودن پنل، قیمت‌گذاری متفاوتی داشته و به کاربران بفروشید.

مثلا برای ارسال انبوه روش‌ها و ماژول‌های گوناگونی وجود دارد، دسته اول را جزو پنل پایه قرار دهید و با قیمت کمتری از پنل پیشرفته که تمام امکانات پنل را دارد، به فروش بگذارید. در ارسال پیامک به مناطق تحت پوشش ایرانسل، کد پستی و ارسال از دکل مخابراتی را به پنل‌های ارزان‌تر و امکانات ارسال پیامک به ایرانسل از نقشه را به پنل‌های گران‌تر اختصاص دهید.

همچنین در ارسال پیامک زماندار هم می‌توانید ارسال پیامک زماندار ساده را به پنل پایه و ارسال پیامک زماندار شخصی‌سازی شده را به پنل پیشرفته اختصاص دهید.

برای ارسال زمان‌بندی‌شده، متن پیامک خود را به همراه شماره گیرندگان و زمان ارسال مشخص کنید، سامانه به صورت خودکار ارسال شما را انجام می دهد.

ایجاد همکار در پنل نمایندگی

از دیگر قابلیت‌های پنل‌های اس ام اس نمایندگی، امکان ایجاد همکار است. به این صورت که دسترسی پنل را برای همکاران خود جدا کنید. مثلا یک یا چند نفر مسئول بخش‌های مالی شوند و دسترسی یک یا چند نفر فقط برای پشتیبانی مشتریان به بخش تیکت‌ها داده شود. به این صورت مدیریت همکاران و مشتریان برای شما نماینده محترم راحت‌تر خواهد شد.

افزودن بانک شماره موبایل

شما می‌توانید برای اینکه تمایز رقابتی میان خود و دیگر سامانه‌ها ایجاد کنید، بانک‌های شماره موبایل گسترده‌تری به پنل خود اضافه کنید. این‌گونه، افرادی که بیشتر به دنبال ارسال پیامک انبوه به بانک‌های شماره موبایل هستند، بیشتر جذب شما می‌شوند و احتمالا اگر بخواهند پنلی خریداری کنند، برند و نمایندگی شما را انتخاب می‌کنند.

شخصی‌سازی کامل پنل نمایندگی

پیش‌تر گفتیم که پس از دریافت نمایندگی پنل اس ام اس، نامی از پنل مادر نمی‌آید و شما می‌توانید به عنوان یک برند تجاری مستقل فعالیت کنید. پنل نمایندگی این قابلیت را دارد که به صورت کامل شخصی‌سازی شود. مثلا بتوانید سایت خود را با درنظر گرفتن سلیقه خود و نیازهای مشتریان طراحی کنید. دامنه، لوگو و محتوی خود را هم به همین صورت و کاملا مستقل از سامانه پیامکی مادر، تعیین کنید.

اتصال به درگاه بانکی

در ادامه شخصی‌سازی سایت و برند خود، می‌توانید پنل نمایندگی خود را به عنوان یک کسب‌وکاری مستقل، به یک درگاه بانکی به نام برند خودتان متصل کنید. به این صورت، پرداختی‌های کاربرانی که جذب کرده‌اید مستقیم به حساب خود شما واریز می‌شود.

قیمت‌گذاری مستقل

علاوه‌بر موارد گفته شده در پاراگرف‌های قبلی، با داشتن یک پنل نمایندگی می‌توانید خودتان به صورت مستقل قیمت‌گذاری کنید و با در نظر گرفتن حاشیبه سود خود، پنل، خطوط اختصاصی و پیامک را به مشتریانی که جذب کرده‌اید بفروشید. دقت کنید که این سود و قیمت‌گذاری باید منطقی باشد تا بتوانید فروش بالا و کاربران راضی داشته باشید.

چگونه پنل اس ام اس نمایندگی دریافت کنیم؟

برای شروع درآمدزایی از پنل نمایندگی اس ام اس باید از یکی از شرکت‌های ارائه دهنده مانند ملی پیامک، پنل نمایندگی خریداری کنید. سپس در قسمت ثبت‌نام شماره خود را وارد و پنل نمایندگی را انتخاب کنید. پس از ثبت نام موفقیت آمیز، وارد صفحه پرداخت می‌شوید و هزینه پنل نمایندگی را می‌پردازید.

راه‌اندازی وب سایت

حالا باید یک دامنه خریداری کنید و سایت خود را روی آن راه‌اندازی کنید. در سایت خود لازم نیست از شرکت مبدا نامی ببرید.

البته سامانه ملی پیامک شرایطی را برای کارآفرینی درنظر گرفته که می‌توانید علاوه‌بر پنل اس ام اس نمایندگی، سایت را هم خریداری کنید و بتوانید به سرعت کسب‌وکار خود را شروع کنید. همچنین به محض خریدن پنل نمایندگی از این سامانه پیامکی، دو خط اختصاصی از پیش شماره‌های 5000 و 3000 و هزار پیامک رایگان به شما هدیه خواهد شد. جالب است بدانید که می‌توانید شماره اختصاصی را خودتان انتخاب کنید و اگر قبلا کسی این شماره را خریداری نکرده باشد، سامانه شماره دلخواهتان را به شما هدیه می‌دهد. داشتن هزار پیامک و دو خط اختصاصی در ابتدای کار روند پیشرفت شما را راحتتر و سریع‌تر می‌کند.

خلاصه و نتیجه‌گیری

همانطور که گفتیم در مجموع، قابلیت‌های پنل‌های اس ام اس نمایندگی شامل موارد زیر می‌شود:

 • شخصی‌سازی سامانه
 • افزودن بانک شماره موبایل
 • اتصال به درگاه بانگی
 • ایجاد همکار
 • افزودن امکانات برای کاربران
 • کارآفرینی

همچنین روش‌های درآمدزایی هم پنل اس ام اس نمایندگی هم شامل موارد زیر می‌شود:

 • فروش پنل پیامکی
 • فروش پیامک
 • فروش خط اختصاصی
 • ارائه پنل نمایندگی
 • ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی
 • تمدید پنل اس ام اس

با وجود امکانات و مزایایی که بالاتر گفتیم، دریافت نمایندگی پنل پیامکی می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار با سرمایه اندک باشد. بنابراین اگر به فکر ایجاد یک کسب‌وکار در فضای اینترنت در زمینه تبلیغات هستید و دوست دارید در مدت زمان چند سال به یک شرکت بزرگ تبدیل شوید، می‌توانید یک پنل نمایندگی خریداری کنید.

برچسب ها : درآمد,پیامک,پنل پیامک,نمایندگی

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید