13:46 , 1401/5/11
کد خبر: 000014701
بازدید: 1129
فیلم مبارزه هالک ایرانی با مبارز قزاقستانی+ واکنش شهربانو منصوریان

سجاد غریبی که از او با عنوان هالک ایرانی یاد می شود این روزها با شکستی سنگین مقابل رقیب قزاقستانی خود، جنجال بسیار به پا کرده است.

به گزارش خبرنگار ورزش ایونا، طی ماه های اخیر حاشیه های سجاد غریبی کم نبوده اما روز گذشته شکست او برای اولین بار برای یک مبارزه رسمی به میدان رفت و در مدتی کمتر از دو دقیقه ناک اوت شد.

هالک چیست؟

طبق تعریفی که ویکی پدیا ارائه کرده هالک یک شخصیت خیالی ابرقهرمان در داستانهای مصور انتشارات مارول کامیکس است. از هالک به عنوان هیولایی جهش یافته انسان نما یاد می شود که ظاهری عظیم الجثه دارد و دارای زور زیاد است.

هالک ایرانی کیست؟

سجاد غریبی که رسانه های مختلف از او با عنوان هالک یا هرکول ایرانی یاد کرده اند، جوان متولد 1370 است که در رشته پاورلیفتینگ فعالیت دارد. او با قد 184 سانتی متری و وزنی معادل 176.9 ظاهرا می تواند وزنه هایی تا 175 کیلو را بلند کند.

غریبی از سال 1386 ورزش را شروع کرده و از 1388 وارد عرصه پاورلیفتینگ شده و از 1393 نیز به سراغ بدنسازی رفته است. او به ورزش بوکس نیز علاقمند است.

ثبت نام هالک ایرانی برای جنگ سوریه

وی پیش از این در سال 1395 برای شرکت در جنگ سوریه نام نویسی کرده و گفته بود: من مسلمان شیعه هستم و با تمام مسلمانان شیعه که ادعای مسلمانی می‌کنند اما حاضر نیستند به کس دیگری کمک کنند مخالفم. من همیشه مدافع اهل بیت و کشورم خواهم ماند. برای مدافعین حرم و اعزام به سوریه نام‌نویسی کردم و اگر لایق باشم حتماً می‌روم و تا جایی که بتوانم از حرمین و از کشورم دفاع می‌کنم.»

داستان مبارزه هالک ایرانی با مارتین فورد

اما باخت روز قبل را نمی توان تنها شکست غریبی دانست چراکه او پیش از این نیز بدون مبارزه ، جنجالی شده بود. غریبی قرار بود 13 فروردین امسال(2 آوریل 2022) با مارتین فورد که از او با عنوان ترسناک ترین مرد کره زمین یاد می کنند مبارزه کند اما کمی پیش ازاین رویارویی در اسفند 1400 غریبی در دبی با فورد رودررو می شود و غریبی با یک ضربه فورد به عقب پرتاب می شود. بعد از این اتفاق فورد از مبارزه با هالک ایرانی سر باز زد. البته این ادعایی بود که سجاد غریبی در  اینستاگرامش به آن اشاره کرده و گویا فورد دلیل لغو این نبرد را مواردی خوانده که خارج از کنترل او بوده است.

باخت هالک ایرانی در اولین نبرد رسمی

اما اولین مبارزه رسمی هالک ایرانی همان طور که اشاره شد با رقیب قزاق او بود که در این نبرد سجاد غریبی در کمتر از دو دقیقه و در راند اول ناک اوت شد. این در حالیست که مسابقات بوکس 6 راند دو دقیقه ای دارد.

یکی از حاشیه های مهم این بازی هم می توان به تیشرتی که تن هالک ایرانی بود اشاره کرد. مدتی است شایعاتی مبنی بر فتوشاپ بودن عکس هایی که سجادغریبی منتشر می کند مطرح شده است. او در رقابت اخیر خود نیز ظاهرا با وجود اصرارها تی شرت خود را از تن خارج نکرده که این موضوع احتمال فتوشاپ بودن عکس های او را قوت بخشیده است.

رقیب قزاق غریبی در این نبرد تایتان نام داشت.

توصیه شهربانو منصوریان به هالک ایرانی

اما بعد از این ماجرا شهربانو منصوریان ووشو کار زن ایرانی که پنج مدال طلای جهانی دارد،  ویدئویی ضبط کرده و آن را در فضای مجازی منتشر کرده است. او دراین ویدئو خطاب به غریبی گفته است که من مسابقه هالک ایرانی را دیدم و اظهارات مربی او را هم شنیدم که گفته بود برای این مسابقه یک هفته تمرین کرده است. وقتی مسابقه مهمی داریم حداقل باید دو تا شش ماه تمرین کرد.

وی در ادامه به نقطه ضعف هالک اشاره کرده و میگوید از مشت های توی صورت فرار می کنی. به باشگاه من بیا یک هفته باتو تمرین کنم اگر همه را در مسابقات جهانی و همین مسابقاتی که میروی و می آیی نترکاندی هرچه خواستی بگو.

رجزخوانی الهه منصوریان برای هالک ایرانی

البته این تنها واکنش خواهران منصوریان به سجاد غریبی نیست و پیش از این الهه منصوریان که سه مدال طلای ووشو جهانی را گرفته نیز خطاب به هالک ایرانی گفته بود: « من حاضرم بدون تاچ کردن (لمس کردن) و هرگونه برخورد نزدیک، با ایشان مبارزه کنم! یعنی ضمن حفظ تمام شئونات اسلامی حاضرم با این آقا مبارزه کنم و قول می دهم که ایشان را در کمتر از یک دقیقه شکست بدهم. این را حتما از طرف من بگویید تا بعضی ها بدانند که نباید با نام ایران و اعتبار ورزش یک مملکت به این راحتی بازی کنند. بعضی ها با هر پول و هر پیشنهادی به چین و یا جاهای دیگر می روند تا فقط در رینگ حاضر شوند و مسابقه بدهند. آنها کمترین پول را می‌گیرند و این کار را انجام می‌دهند و هرگز هم به این فکر نمی‌کنند که برای بعضی های دیگر مثل من چه اتفاقی می افتد وقتی طرف با پول کم می رود تا از فلان ورزشکار خارجی کتک بخورد ضررش را من می‌بینم،چون هم قیمت من پایین می آید و هم آبرویم می‌رود.»

 

 

فیلم مبارزه هالک ایرانی با مبارز قزاقستانی

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید