21:43 , 1402/11/19
کد خبر: 000041242
بازدید: 4351
فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت

سامانه sama.oipf.ir ارائه دهنده خدماتی است که به بازنشستگان صنعت نفت امکان می‌دهد تا بدون نیاز به حضور حضوری در دفاتر مربوطه، فیش حقوقی خود را مشاهده و دانلود کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از اندیشه معاصر، سامانه sama.oipf.ir ارائه دهنده خدماتی است که به بازنشستگان صنعت نفت امکان می‌دهد تا بدون نیاز به حضور حضوری در دفاتر مربوطه، فیش حقوقی خود را مشاهده و دانلود کنند.

راهنمای مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت در سایت سما

ابتدا از طریق نشانی اینترنتی sama.oipf.ir پس از وارد کردن نام کاربری (شماره پرسنلی برای بازنشسته و شماره ملی برای بازمانده) و اسم رمز (که پیش‌فرض یک تا ۶ است، پس از ورود تغییر دهید) وارد سامانه سما شرکت ملی نفت شوید.

پس از ورود در صفحه نخست سما، ستون سمت چپ به نام پیشخوان مشاهده می‌شود. روی عبارت فیش حقوقی کلیک کنید. پس از چند لحظه در وسط صفحه مشخصات خود را مشاهده می‌کنید.

حال در بخش مشخص‌شده سال و ماه موردنظر را وارد می‌کنید. به‌طور مثال، برای فروردین‌ماه ۱۳۹۹ این اطلاعات را وارد می‌کنید. سال: ۱۳۹۹ ماه: ۱ سپس مشاهده فیش حقوقی را کلیک می‌کنید. در صفحه‌ای جداگانه صورت وضیعت مستمری خود را مشاهده خواهید کرد.

در صورت لزوم می‌توانید دکمه چاپ را بزنید و از آن نسخه کاغذی تهیه کنید.

چنانچه قبلاً وارد سما شده‌اید و اسم رمز را تغییر داده‌اید از همان رمز استفاده کنید و چنانچه آن را فراموش کرده‌اید. با پشتبیانی سما در زمان‌های کار اداری با شماره ۶۱۶۳۳۳۸۲ تماس بگیرید.

یش حقوقی بازنشستگان صنعت نفت در سامانه سما قابل مشاهده است. بازنشستگان صنعت نفت از تیرماه فقط با مراجعه به سایت صنعت نفت می توانند نسبت به مشاهده و دریافت فیش حقوقی خویش اقدام کنند.sama.oipf.ir | مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت را در اندیشه معاصر بخوانید. بازنشستگان صنعت نفت جهت مشاهده و دریافت فیش مستمری می‌توانند وارد سامانه سما شوند. کارت حقوق بازنشستگان نفت در سامانه سما فعال شد که با مراجعه به این سامانه می‌توانید از افزایشات حقوق خود مطلع شوید کارت حقوق بازنشستگان نفت که تاکنون در پرتال نفت قابل مشاهده بود از امروز قابلیت نیز به سامانه سما اضافه شد بازنشستگان صنعت نفت پس از ورود به سامانه سما وارد زیر سیستم کنترل محاسبات شوند و سپس روی گزینه نمایش کارت مستمری بازنشستگان کلیک کنند تا از افزایشات سالیانه و افزایشات صندوق و درصد آن قبل از اعمال و درج در فیش حقوقی مطلع شوند.

بازنشستگان صنعت نفت تا قبل از این برای اطلاع از افزایشات حقوق خود و درصد آن باید از پورتال نفت استفاده می‌کردند اما با توجه به راه اندازی سامانه سما قابلیت‌های این سامانه افزایش یافت بنابراین امروز بازنشستگان صنعت نفت و وزارت نفت می‌توانند از پرتال سامانه سما استفاده کنند و در سامانه سما نیز می‌توانند اقدام به ثبت وام نمایند

فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت

 
 

پس از ورود در صفحه نخست سما، ستون سمت چپ به نام پیشخوان مشاهده می‌شود. روی عبارت فیش حقوقی کلیک کنید. پس از چند لحظه در وسط صفحه مشخصات خود را مشاهده می‌کنید.

حال در بخش مشخص‌شده سال و ماه موردنظر را وارد می‌کنید. به‌طور مثال، برای فروردین‌ماه ۱۳۹۹ این اطلاعات را وارد می‌کنید. سال: ۱۳۹۹ ماه: ۱ سپس مشاهده فیش حقوقی را کلیک می‌کنید.

در صفحه‌ای جداگانه صورت وضیعت مستمری خود را مشاهده خواهید کرد.

در صورت لزوم می‌توانید دکمه چاپ را بزنید و از آن نسخه کاغذی تهیه کنید.

چنانچه قبلاً وارد سما شده‌اید و اسم رمز را تغییر داده‌اید از همان رمز استفاده کنید و چنانچه آن را فراموش کرده‌اید. با پشتبیانی سما در زمان‌های کار اداری با شماره  ۶۱۶۳۳۳۸۲ تماس بگیرید.

همچنین در این مرحله فقط فیش‌های امسال قابل رؤیت است. در گام بعدی امکان رؤیت فیش‌های گذشته نیز در سما مهیا می‌شود.

نکته: هنگام استفاده از سما نباید فیلترشکن روشن باشد.

معرفی سامانه سما نفت ۱۴۰۱ sama.oipf.ir

سیستم های مجتمع اطلاعاتی یا به اختصار سما، سامانه ای است که به عنوان یک سیستم زیر نظارت واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات صندوق ها فعالیت کرده تا بتواند روند ثبت، پیگیری و دریافت خدمات را برای بازنشستگان گرامی تسهیل نماید. در یک جمله می توان رسالت این سامانه را ثبت و پپگیری خدمات دفاتر پیشخوان صندوق ها به شکل اینترنتی و از طریق سامانه سما نفت sama.oipf.ir نام برد. لازم به ذکر است که سامانه سما نفت ویژه بازنشستگان و بازماندگان شرکت نفت بوده و بقیه کارکنان و بازنشستگان، سامانه سما مختص خود را دارند.

 
سامانه  سما نفت ۱۴۰۱ ارائه دهنده خدمات گسترده ای می باشد. گوشه ای از مهم ترین خدمات ارائه شده توسط این سامانه عبارتند از:
 
 
ثبت درخواست وام اضطراری بازنشستگان
تغییر حساب بانکی

گواهی کسر از حقوق

دریافت فیش حقوقی

صدور کارت شناسایی

دریافت کمک های بلاعوض

پاداش علمی تحصیلی

شرکت در اردوی ایثارگران

بهره مندی از زائرسرا

درخواست پاداش ورزشی

دریافت کد مددکاری

عضویت و انصراف عضویت در باشگاه و …

تمامی این خدمات در کنار طیف وسیعی از خدمات دیگر به صورت تماما اینترنتی در سامانه سما نفت sama.oipf.ir ارائه شده که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت آن و ورود به پنل شخصی خود از آن ها بهره مند گردند. نام کاربری و رمز عبور پیش فرض بازنشستگان و بازماندگان در این سامانه عبارتند از:

عنوان نام کاربری رمز عبور
بازنشستگان شماره پرسنلی ۱۲۳۴۵۶
بازماندگان شماره ملی ۱۲۳۴۵۶

راهنمای ورود به سامانه سما نفت ۱۴۰۱ sama.oipf.ir

سامانه جامع فناوری و ارتباطات برای دسترسی سریع و آسان کارکنان شرکت نفت به فیش حقوقی خود به صورت آنلاین راه اندازی شده است.

برخی از خدمات مانند اعلام فوت و بازیابی رمز عبور در سامانه سما نفت sama.oipf.ir بدون نیاز به ورود بوده و کاربران می توانند از صفحه اصلی سایت نسبت به انجام این موارد اقدام کنند. از طرف دیگر، طیف گسترده ای از خدمات این سامانه با ورود به پنل شخصی برای اعضای آن فراهم می باش.

برای ورود لازم است که بعد از رفتن به سایت این سامانه، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و بدین صورت به پنل خود دسترسی پیدا نمایند.

مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت از سامانه سما ۱۴۰۱

به منظور مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت ۱۴۰۱، لازم است که به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت مراجعه کرده و با وارد کردن مشخصات خود مانند نام کاربری، مرز عبور و … به پنل شخصی خود وارد شده و پس از انتخاب تاریخ مورد نظر، فیش مربوطه را مشاهده نمایید.

 
 
 
 
 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید