به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش روز شنبه در پیام‌های جداگانه‌ای به سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی و سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، فرارسیدن روز ارتش و حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان را تبریک گفت. فرمانده نیروی هوایی ارتش در این پیام […]

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش روز شنبه در پیام‌های جداگانه‌ای به سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی و سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، فرارسیدن روز ارتش و حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان را تبریک گفت.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در این پیام خطاب به سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: تاریخ، محک عیار ارتش است که به برکت ایمان و سعی مومنانه و اقتدا به ولی امر خویش توانسته است در این نظام سرمد، سرآمد باشد.

نصیرزاده افزود: ۲۹ فروردین ماه، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران نه تنها روز بزرگداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان، بلکه یادآور تاریخی است به گرماگرمی تیر و ترکش، مین و شب کمین. هشت فصل عاشقی از کردستان سر در گریبان فرو برده از زخم کین تا اولین پاسخ نیروی هوایی به تجاوز دشمن بد آیین. هشت بهشت گلگون کفنان در ارتفاع چند هزارپایی غیرت در عملیات ۱۴۰ فروندی در اولین روز جنگ تحمیلی است.

وی تصریح کرد: ۲۹ فروردین ماه، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور هشت قصیده کربلایی در شب‌های عاشورایی مقاومت ۳۴ روزه دانشجویان دانشگاه افسری ارتش در خونین شهر، در رهایی آبادان از بند محاصره، در دست‌های قنوت و قنداقه گرفته در بیت‌المقدس، فتح المبین، طریق القدس، سلسله عملیات‌های کربلا. هشت بهار بی‌تکرار در اعجاز رسولان راستی و غیرت در قامت پدافند در والفجر هشت، در حمله به الولید. در نماز شکسته و اقامه شده در خون عرشه‌نشینان ناوچه پیکان، در تداوم شریان انتقال نفت از خلیج فارس به همت خلعتبری‌ها و همتی‌ها. هشت تکبیر مکرر در کمینگاه مرصاد است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: ۲۹ فروردین ماه سالروز بزرگداشت میراث ۴۸ هزار سرو سرافراز و ذبیح شهید سیراب شده از سرچشمه عاشوراست که سرشت و سرنوشت آزادگی ما با خون سرخ ایشان امضا شده و به ما نهیب می‌زند که ارتش مردمی همچنان که دیروز نه چندان دور در میمک و بستان و دشت عباس در برابر سیل دشمن سدی سربلند و خلل‌ناپذیر بود، امروز نیز باید در جای جای ایران قهرمان در برابر قهر طبیعت و ابتلای هموطنان‌مان به ویروس منحوس کرونا برای دفاع از ملت سینه سپر کرده و از آبرومندی لبریز باشد.

نصیرزاده خاطرنشان کرد: این عزت و اعتبار، نقش سکه‌ایست که در بازار اعتماد ملت بزرگ‌مان به نام ارتش سرافراز، غیرتمند و مردم‌یار ضرب شده است. ارتشی که جوانان غیرتمندش در کلاس رزم و درس عزم پیشکسوتان خویش آموخته‌اند که در دایره المعارف دفاع، ناشناخته ترین کلمه «تسلیم» است.

وی در این پیام یادآور شد: با دلی سربلند از توفیق خدمت در ارتش سرافراز، روز ارتش و گرامیداشت حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان را به جنابعالی تبریک می‌گویم و از درگاه خداوند قادر متعال در ظل توجهات حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه و دعای مجیب فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی)، بقای ایام اقبال ارتش جمهوری اسلامی ایران را تحت فرماندهی جنابعالی مسئلت می‌کنم.