17:19 , 1402/11/24
کد خبر: 000041544
بازدید: 9455
فجرانه به چه کسانی تعلق میگیرد

علیرضا عسگریان با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی تأکید کرد خانوارهای دهک‌های یک تا هفت جامعه مشمول دریافت یارانه ویژه دهه فجر هستند. به گفته او مشمولین دریافت یارانه کالابرگ تشویقی جمعیتی حدود ۶۱ میلیون ایرانی را شامل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از نبض بورس، مشاور معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیدرضا یحیوی، جزئیات اجرای مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک تحت عنوان "فجرانه" را تشریح کرد. در این باره، وی اظهار کرد که عیدی فجرانه دولت به دو دسته از بازنشستگان تعلق می‌گیرد. این دو دسته عبارتند از:

دهک‌های یک تا سه درآمدی: این دسته از بازنشستگان مشمول دریافت امتیاز تشویقی طرح کالابرگ هستند. در صورت خرید ۲۰۰ هزار تومان از مبلغ یارانه خود از میان ۱۱ قلم کالای سبد غذایی تعریف شده در طرح، می‌توانند مبلغ یارانه تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی را دریافت کنند. بنابراین، مبلغ یارانه دریافتی دهک‌های یک تا سه درآمدی به جای ۴۰۰ هزار تومان (معادل ۵۲۰ هزار تومان) و یارانه دریافتی دهک‌های چهار تا هفت درآمدی به جای ۳۰۰ هزار تومان (معادل ۴۲۰ هزار تومان) خواهد بود.

سایر خانوارها: این دسته از بازنشستگان مشمول دریافت یارانه نقدی و معیشتی می‌شوند. در طرح فجرانه، شرط خرید ۲۰۰ هزار تومان از میان سبد غذایی تعریف شده برای دریافت یارانه تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی حذف شده است. بنابراین، مشمولان این دسته با دریافت یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی بدون شرط خرید ۲۰۰ هزار تومانی خواهند بود.

این تغییرات با هدف حمایت مضاعف از سفره و امنیت غذایی مردم انجام شده است.

عیدی فجرانه دولت به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

علیرضا عسگریان با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی تأکید کرد خانوارهای دهک‌های یک تا هفت جامعه مشمول دریافت یارانه ویژه دهه فجر هستند. به گفته او مشمولین دریافت یارانه کالابرگ تشویقی جمعیتی حدود ۶۱ میلیون ایرانی را شامل می‌شوند.

در طرح فرجانه یارانه‌بگیران دهک‌های یک تا هفت می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح ملّی کالابرگ الکترونیک نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره‌مندی از این حمایت تشویقی اقدام کنند. یارانه‌بگیران یازده قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات را می‌توانند خریداری کنند.

متقاضیان استفاده از کالابرگ الکترونیکی می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه ملّی اعتبار (۲۱۰ هزار فروشگاه خُرد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق‌کوروش، جانبو، هفت، دیلی‌مارکت، گندم، هایپرفامیلی، وال‌مارکت، محسن، مینومارت، ترقی و فروشگاه‌های اینترنتی اسنپ مارکت و دیجی کالا) نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام کنند.

 نکات اجرایی این طرح بدین صورت اعلام شده است:

۱- میزان حمایت دولت از ۱۲۰ هزار تومان (اعتبار تشویقی کالابرگی) به ۲۲۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.
 
۲- یارانه‌بگیران متقاضی باید توجه داشته باشند قیمت روز اقلام فوق براساس کالا‌های مرجع بوده و در خصوص کالا‌هایی با قیمت بالاتر مابه‌التفاوت را از محل حساب خود پرداخت خواهند کرد.
 
۳- شرط خرید ۲۰۰ هزار تومان جهت دریافت ۲۲۰ هزار تومان اعتبار تشویقی در این طرح حذف شده است.
 
۴- دهک‌های یک تا هفت درآمدی، مشمول اعتبار جدید بوده و یارانه‌بگیران این دهک‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح ملّی کالابرگ الکترونیک نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره‌مندی از این حمایت تشویقی اقدام کنند.
 
۵- متقاضیان استفاده از کالابرگ الکترونیکی می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه ملّی اعتبار (۲۱۰ هزار فروشگاه خُرد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق‌کوروش، جانبو، هفت، دیلی‌مارکت، گندم، هایپرفامیلی، وال‌مارکت، محسن، مینومارت، ترقی و فروشگاه‌های اینترنتی اسنپ مارکت و دیجی کالا) نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام کنند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید