علمی و فناوری

سخنگوی وزارت صمت هفته گذشته از آغاز ریجستری گوشی آیفون 14 خبر داده بود.

اخیرا در قالب ویدئویی در فضای مجازی عنوان شده که استفاده از دو پلتفرم اینستاگرام و واتس آپ حدود 250 هزار میلیارد تومان هزینه به کشور تحمیل می کند.

به دنبال انتشار پیام هشدار گونه زلزله در تهران روی تلفن های هوشمند، عیسی زارع پور دستور پیگیری موضوع و برخورد با خاطیان را داد

اپراتور اول ارتباطی کشور به انتشار توضیحاتی درباره ماجرای دریافت پیام زلزله روی تلفن های همراه پرداخت.

طی ساعات گذشته برخی کاربران تلفن همراه هشداری روی تلفن همراه خود دریافت کردند که خبر از وقوع زلزله می داد.

روز گذشته اپراتور اول همراه کشور با ارسال پیامکی به مشترکان خود چنین اعلام کرده بود که در صورت صعود تیم ملی ایران به مرحله بعدی، امروز اینترنت مشترکان همراه اول رایگان خواهد بود.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، اظهار داشت که "ذهن" خود را در سرویس رایانش ابری آپلود کرده است. بنابراین، ایلان ماسک، مدیر تسلا و اسپیس ایکس کیست؟ او اهل کجاست چند ساله جزئیات این خبر را در ادامه می خوانید...

مراجع بین المللی از هک شدن حساب 500 میلیون کاربر واتس آپ خبر داده اند.

طی هفته های اخیر برخی برندهای اقتصادی به دلایل مسائل سیاسی که در میان مردم مطرح شده و کمپین هایی مبنی بر تحریم این برندها تشکیل شده است، اخیرا نام دیجی کالا هم در میان این موارد مطرح شده است که این موضوع واکنش هایی به همراه داشته است.

به دنبال اتفاقات رخ داده و محدودیت هایی که از سوی گوگل پلی در مورد روبیکا اعمال شده، وزارت ارتباطات با انتشار اطلاعیه ای به انتقاد از این رویکرد پرداخته و چنین اعلام کرده که طبق بررسی‌های این وزارتخانه، برنامه‌های فوق هیچ هشدار پیشینی از سوی گوگل دریافت نکرده بودند و علیرغم اینکه بلافاصله اعتراض خود را نسبت به این رفتار غیر مسئولانه اعلام کرده‌اند، تاکنون هیچ پاسخی از گوگل دریافت نکرده‌اند.

به دنبال اتفاقات اخیر و اقداماتی که گوگل در ارتباط با روبیکا انجام داده، ظاهرا گوگل مپ هم در ایران فیلتر شده است.

روز گذشته نصب اپلیکیشن "روبیکا" از سوی گوگل پلی متوقف شده و درباره این نرم افزار هشدارهای امنیتی صادر شد.

سیارکی با جالب‌ترین و شگفت‌انگیزترین ویژگی‌هایی که تاکنون با آن مواجه شده‌اید شناسایی شده است. چیزی که سیارک کشف شده را بسیار جالب می کند این است که میزبان سه قمر در مدار خود است.

این شرکت آیفون‌های 2023 را به درگاه USB-C مجهز خواهد کرد؛ چندی پیش مشخص شد اپل قصد دارد در سپتامبر سال 2022 میلادی گوشی‌های آیفون 14 را معرفی کند.

اخیرا در فضای مجازی اخباری مبنی بر احتمال تعطیلی مسیریاب بلد و خداحافظی با جمع کثیری از کارکنان این شرکت منتشر شده است.

3 آبان 1401

سه شنبه 3 آبان سال 1401 آخرین خورشیدگرفتی سال 2022 خواهد بود.

وزیر ارتباطات در ارتباط با رفع فیلتر اینستاگرام گفت: حتی اگر قرار باشد این پلتفرم دوباره برگردد، باید پلتفرم های داخلی قابلیت رقابت با آن را داشته باشند.

مدیرعامل اسپیس ایکس در توئیتی به موضوع استفاده از پهپادهای ایرانی در اوکراین پرداخته است.

شبکه اجتماعی لینکدین که در روزهای گذشته با محدودیت روبرو شده بود، امروز رفع فیلتر شد.

ستاره های بی شماری در کهکشان راه شیری وجود دارد. آیا به این فکر کرده اید که نزدیک ترین ستاره به کره زمین چه نام دارد؟