علمی و فناوری

آخرین اخبار

یک مقام برجسته از وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که این نهاد قبل از بهره‌برداری کامل از هوش مصنوعی، نیاز به به دست آوردن اطلاعات بیشتری در مورد این فناوری دارد و از توسعه‌دهندگان خواسته است که شفافیت بیشتری در ارتباط با آن فراهم کنند.

بعضی از مشتریان اپل ادعا می‌کنند که فریم تیتانیومی مدل‌های گران قیمت آیفون ۱۵ به اندازه‌ای گرم می‌شود که نمیتوانند این گوشی را به راحتی در دست خود نگه دارند.

"آژانس‌های فضایی هند و ژاپن در نظر دارند که در سال ۲۰۲۵ یک ماموریت برای کشف آب به قطب جنوب ماه را اجرا کنند.

پیام‌رسان محبوب تلگرام، که بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد، به سوی اجرای یک استراتژی اکوسیستمی نزدیکتر می‌شود که به یادآوری رویکرد سوپر اپلیکیشن ویچت می‌باشد.

اولین فضانورد آمریکایی که یک سال کامل را در فضا گذراند، همراه با دو فضانورد روس از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگشتند.

با رونمایی از جدیدترین سری موبایل های اپل به نام آیفون 15 برخی به دنبال پاسخ این سوال هستند که آیفون 15 به ایران می آید یا نه ؟

معاون ستاد هوش مصنوعی و رباتیک معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به تحریم‌های تجهیزات مرتبط با هوش مصنوعی در برخی کشورها، تأکید کرد که اهمیت ورود سریعتر این تجهیزات هر چه زودتر باید به کشور وارد شود.

همراه با پیشرفت فناوری، استفاده از گوشی‌های تلفن همراه در تمام اوقات افزایش یافته است. با این حال، گرمای شدید در فصل تابستان و سرمای شدید در فصل زمستان می‌توانند بر تلفن همراه تأثیر منفی بگذارند.

سخنگوی سازمان فضایی ایران از پرتاب موفقیت آمیز ماهواره «نور ۳» خبر داد.

زمانبندی ناپایداری موقت در شبکه ارتباطی کشور (اینترنت) در برخی شهرها اعلام شد.

تلسکوپ فضایی جیمز وب، کتاب قوانین کیهانی را به کمک رصد کردن از کهکشان‌های اولیه تشکیل ستاره‌ها دریافت کرده است.

پاستای هسته‌ای که توسط ستاره‌های مرده تولید می‌شود، قادر است اطلاعاتی در مورد زندگی پس از مرگ ستارگان را آشکار کند.

مدیر بخش خدمات اپل در واشنگتن قرار دارد شهادت دهد و قصد دارد از توافقی که به نفع طرفداران تأمین توانمندی جستجو در آیفون، به عنوان بهترین انتخاب مصرف‌کنندگان، به دست آمده است، دفاع کند.

با صفحه ساده جی‌میل؛

از ژانویه سال ۲۰۲۴ به بعد، گوگل قصد دارد با نمای HTML‌ ساده جی‌میل خداحافظی کند.

به گفته رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات، در فصل پاییز به دلیل توسعه در هسته شبکه کشور و نصب تجهیزات جدید، امکان دارد که در ساعت‌های ابتدایی صبح، برخی از لینک‌های ارتباطی شرکت زیرساخت به طور موقت قطع شوند.

بازوهای رباتیک پوشیدنی، که به بدن کاربر متصل می‌شوند، قادرند انسان را به یک سایبورگ تبدیل کنند.

با آزمایش روی موشها، ژن درمانی جدید به معلولان قدرت راه رفتن می دهد.

با فرود کپسول اوسریس رکس؛

با فرود کپسول اوسریس رکس، نخستین نمونه خاک سیارک «بن نو» به زمین رسید

سحرخیزها به زودی از خواب بیدار می‌شوند در حالی که شب‌زنده‌دارها تا دیروقت بیدار می‌مانند. هر دو گروه از افراد در قسمت‌های مختلف روز به بهترین حالت خود حضور دارند و این باعث می‌شود که هر کدام از آن‌ها زمان خود را به نحوی بهره‌برداری کنند.

عروس دریایی‌ها از سیستم عصبی ساده‌تری به عنوان اعضای اولیه‌ای از گروه حیوانات سرطان‌زاینده به شمار می‌آیند که بیش از ۵۰۰ میلیون سال پیش به وجود آمدند.