20:46 , 1401/12/24
کد خبر: 000021956
بازدید: 1145
طلایی المپیک آمریکا در راه پاریس

گیبل استیوسون قصد دارد در مسابقات المپیک ۲۰۲۴ پاریس شرکت کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا و به نقل از ایسنا، رقابت برای کسب طلای ۱۲۵ کیلوگرم در المپیک توکیو از حساسیت بالایی برخوردار بود. استیوسون که در آن زمان ۲۱ ساله بود، در فینال در آخرین ثانیه‌ها یک پیروزی دراماتیک را از آن خود کرد و توانست گنو پتریاشویلی از گرجستان را شکست دهد و مدال طلا را به دست بیاورد. او قبل از این مبارزه نیز توانسته بود طاها آکگل ترک را از پیش رو بردارد.

پس از بازیهای المپیک توکیو، استیوسون قراردادی چند ساله و گران قیمت با WWE امضا کرد.

این کشتی‌گیر آمریکایی در مصاحبه ای با MMAFighting گفت که قصد دارد در بازی‌های المپیک پاریس حضور داشته باشد. او اعلام کرد در حال حاضر در فرم بسیار خوبی قرار دارد و آماده نشان دادن آن است تا بتواند یک طلای دیگر در المپیک به دست بیاورد.


استیوسون درباره حضور در بازی‌های المپیک پاریس گفت: من می‌خواهم یکی از بهترین کشتی گیران آمریکایی در تمام دوران باشم و امیدوارم بتوانم مدال‌های زیادی را مانند بروس بومگارتنر کسب کنم. در عین حالمی خواهم به اجرای نمایش‌های کشتی WWE ادامه دهم.

شایان ذکر است که بروس بومگارتنر که اکنون ریاست فدراسیون کشتی آمریکا را برعهده دارد، در سنگین وزن، دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز در المپیک به دست آورد و همچنین ۹ مدال قهرمانی جهان از جمله سه طلا را به دست آورد تا پرافتخارترین کشتی گیر سنگین وزن تاریخ آمریکا باشد.

استیوسون زمان بازگشت به تشک کشتی را مشخص نکرد، اما برای رسیدن به پاریس باید در مسابقات انتخابی سال آینده برای حضور در تیم المپیک آمریکا برنده شود.

نظر شما


نظرات