صعود نمایندگان والیبال ساحلی ایران به مرحله حذفی قهرمانی آسیا
صعود نمایندگان والیبال ساحلی ایران به مرحله حذفی قهرمانی آسیا

هر سه نماینده والیبال ساحلی ایران با صعود از مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا،‌ به مرحله حذفی رقابت‌ها رسیدند.

به گزارش گروه خبری نگاه ایرانیان نیوز Ivna، امروز (پنجشنبه) و در سومین روز مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی آسیا، نمایندگان ایران به ۲ برد دیگر دست یافتند.

«ایران ۳» با ترکیب سینا شوکتی و مجتبی آرو با نتیجه ۲ بر صفر مقابل «قزاقستان ۳» پیروز شد. ۲ ست این بازی با امتیازات ۲۱ بر ۱۹ و ۲۱ بر ۱۸ به سود ایران رقم خورد. تیم شوکتی و آرو با یک برد و یک باخت،‌ در رده دوم گروه خود قرار گرفت و راهی مرحله حذفی شد.

تیم «ایران ۲» هم با ترکیب بهمن سالمی و ابوالحسن خاکی‌زاده با «سریلانکا ۲» روبرو شد و با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی رسید. ۲ ست این بازی با امتیازات ۲۱ بر ۱۴ و ۲۱ بر ۱۷ به سود سالمی و خاکی‌زاده به پایان رسید تا این تیم هم با یک برد و یک باخت در رده دوم گروه قرار بگیرد و راهی مرحله بعد شود.

پیش از این تیم «ایران ۱» با ترکیب عبدالحامد میرزاعلی و علیرضا آقاجانی با کسب ۲ برد پیاپی، صدرنشینی خود در مرحله گروهی را قطعی کرده و راهی مرحله بعد شده بود.

نمایندگان ایران امروز در مرحله حذفی مسابقات مقابل این رقبا به میدان می‌روند:

«ایران ۲» (سالمی-خاکی زاده) – «تایلند ۱»

«ایران ۱» (میرزاعلی-آقاجانی) – «استرالیا ۳»

«ایران ۳» (آرو-شوکتی) – «استرالیا ۲»

مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی آسیا با حضور ۲۳ تیم به میزبانی پوکت تایلند برگزار می‌شود.

ایران در سال ۲۰۱۱ با ترکیب پرویز فرخی و آق‌محمد سلاق و در سال ۲۰۱۷ با ترکیب بهمن سالمی و رحمان رئوفی قهرمان این مسابقات شد. ترکیب سالمی و رئوفی در سال ۲۰۱۸ هم مدال نقره آسیا را از آن خود کرد.

  • منبع خبر : ایرنا