17:29 , 1401/8/28
کد خبر: 000016639
بازدید: 1169
صحبت های جنجالی رئیس فیفا در آستانه آغاز جام جهانی/ سه ساعت الکل نخورید نمی میرید

در حالیکه افتتاحیه جام جهانی 2022 فردا در قطر برگزار می شود، رئیس فیفا امروز در نشستی خبری به صحبت درباره موضوعات مختلف مرتبط با این جام پرداخت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا، جانی اینفانتینو، رییس فدراسیون جهانی فوتبال فیفا در این نشست که در مرکز کنوانسیون ملی قطر برگزار شد، در ارتباط با ممنوعیت های قطر در زمینه نوشیدن الکل در استادیوم اظهار کرد: فکر نمی کنم اگر روزی سه ساعت را الکل مصرف نکنید، بمیرید. گاه حتی در کشورهای اروپایی هم محدودیت هایی در این زمینه اعمال می شود. در قطر نیز خارج از استادیوم محلی برای سرو این نوشیدنی ها در نظر گرفته شده است.

وی در عین حال از این تصمیم مقامات قطری دفاع کرده و آن را جهت مدیریت برگزاری این مسابقات دانست و با تاکید بر اهمیت تعامل و تفاهم اینگونه عنوان کرد که نباید شکاف ایجاد شود و باید نژادپرستی را متوقف کرد چراکه همه زندگی سختی داریم و مدارا از خود ما شروع می شود.

رئیس فیفا با تاکید بر اینکه این سازمان نمی خواهد سیاسی باشد، درباره نپذیرفتن فوتبالیست های افغانی که فیفا پس از روی کار آمدن طالبان آنها را از افغانستان خارج کرد تا به عضویت تیم های مختلف درآیند، گفت: به غیر از آلبانی هیچ کشوری این افراد را جذب نکرد.

وی در ادامه صحبت های خود به سرمایه گذاری بسیاری که برای برگزاری جام جهانی صورت گرفته اشاره و اظهار کرد: غم انگیز می شود اگر در چنین شرایطی بخواهیم به غیر از فوتبال روی موضوع دیگری تمرکز کنیم. اگر به موضوعی انتقاد دارید آن را به قطر و بازیکن و مربی ربط ندهید. بگذارید مردم از جام جهانی لذت ببرند.

اینفانتیو در پاسخ به سئوالی درباره وضعیت ایران نیز افزود: وضعیت ایران خوب نیست اما آیا معنی این حرف این است که همه مردم ایران بد هستند؟ من در دولت قبلی ایران برای ورود زنان به استادیوم چندین بار به این کشور سفر کردم. باید یادمان باشد که فیفا سازمان ملل یا پلیس جهانی نیست و تنها سلاح ما توپ فوتبال است و باید تلاش کنیم چند هزار کارگر در قطر و هزاران زن در ایران خوشحال شوند.

وی درباره عدم حذف ایران از جام جهانی نیز گفت: مگر قرار است حکومت ها و  ایدئولوژی ها در جام جهانی بازی کنند؟ بازی بین دو تیم فوتبال است اگر کسی جنگ جهانی می خواهد باید جای دیگری برود چون این یک تورنمنت ورزشی است.

 


           

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار