21:12 , 1402/11/21
کد خبر: 000041355
بازدید: 1263
شرط دریافت یارانه تشویقی

سید صولت مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: طرح جدید کالابرگ به‌مدت سه‌ماه برای تثبیت قیمت‌ها آغاز شده و تفاوت این با طرح سابق این است که یارانه تشویقی به ۲۲۰ هزار تومان افزایش داشته و ۱۱ قلم کالا کدگذاری شده و به میزان وزن خرید، یارانه تشویقی داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از شهر بورس، سید صولت مرتضوی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، در حاشیه جلسه هیئت دولت، در میان خبرنگاران اعلام کرد که طرح جدید کالابرگ برای تثبیت قیمت‌ها به مدت سه ماه آغاز شده است.

این طرح با تفاوت‌هایی نسبت به طرح قبلی اجرا می‌شود. به‌طور خاص، یارانه تشویقی به مبلغ ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است و ۱۱ قلم کالا کدگذاری شده‌اند و به ازای وزن خرید، یارانه تشویقی تعلق می‌گیرد.

همچنین، شرط حداقل ۲۲۰ هزار تومان خرید حذف شده و هرکس هر مقداری خرید داشته باشد، از یارانه تشویقی برخوردار خواهد شد.

وی ادامه داد: مقدار عیدی کارگران مشخص و برابر با دو ماه حقوق دریافتی آنان است و پرداخت خواهد شد. به عبارت دیگر، اگر یک کارگر در طول ۱۲ ماه کار کرده باشد، معادل دو ماه حقوق خود را به‌عنوان عیدی دریافت خواهد کرد.

همچنین، بازنشستگان نیز طبق مصوبه هیأت وزیران، مبلغ ۲ میلیون و پانصد هزار تومان به‌عنوان عیدی دریافت می‌کنند، همسر آن‌ها مبلغ ۷۰۰ هزار تومان و به‌ازای هر فرزند نیز ۳۰۰ هزار تومان عیدی پرداخت می‌شود.

تأمین منابع این پرداخت‌ها نیز انجام شده است و به زودی انجام خواهد شد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید