22:58 , 1402/8/28
کد خبر: 000036487
بازدید: 1286
شرط تازه دریافت یارانه ۱ میلیونی!

اقدام دولت برای تغذیه کودکان آسیب پذیربرای کودکان ۶ماهه تا ۶ساله ایی که به لاغری زیاد،کم وزنی، کوتاهی قد و کاهش دور سر دچار هستند برنامه حمایتی ۱میلیون تومانی در ماه در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از تسنیم، دولت برای تغذیه کودکان آسیب‌پذیر، برنامه حمایتی یک میلیون تومانی در ماه را برای کودکان ۶ ماه تا ۶ ساله که به لاغری زیاد، کم وزنی، کوتاهی قد، و کاهش دور سر دچار هستند، اجرا کرده است.

عسگریان، معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با برنامه "روزی نو" اعلام کرد: ۶۱ میلیون نفر از مردم تحت پوشش کالابرگ‌های حمایتی قرار دارند و اگر از یارانه خود مبلغ دویست هزار تومان خرید کنند، صد و بیست هزار تومان تشویقی دریافت می‌کنند که قیمت ۱۱ قلم به سال ۱۴۰۱ محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: دولت طرح‌های حمایتی دیگری را هم در نظر دارد، از جمله حمایت از کودکان ۶ ماه تا ۶ ساله که نیازمند تقویت غذایی هستند و توسط وزارت بهداشت شناسایی و به وزارت رفاه معرفی می‌شوند.

عسگریان با اشاره به شاخص‌های مدنظر وزارت بهداشت در خصوص شناسایی کودکان نیازمند حمایت تغذیه‌ای گفت: لاغری مفرط، کم وزنی، کوتاهی قد و اندازه دور سر توسط بهورزان در همه مناطق شهری، روستایی و عشایر شناسایی می‌شود تا مبلغ یک میلیون تومان یارانه تغذیه به حساب آن‌ها واریز شود.

معاون رفاه و امور اقتصادی اظهار کرد: مبلغ یک میلیون تومان به ازای هر فرزند بین دهک ۱ تا ۵ و دهک‌های ۶ تا ۷ مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به اضافه مبلغ یارانه واریز خواهد شد اما فقط برای استفاده و خرید مواد اساسی برای کودکان می‌باشد.

وی تصریح کرد: این اعتبار تا بهبود سلامت کودکان اعلام شده است و هر سه ماه وضعیت رشد کودکان ارزیابی می‌شود. در صورت بهبود، روند واریز این اعتبار ادامه خواهد داشت و در صورت عدم ارزیابی مثبت، مشاوره‌هایی از طرف وزارت بهداشت برای رفع مشکل در نظر گرفته خواهد شد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید