سیاست خارجی

سیاست خارجی

آخرین اخبار

از مهدی سنایی که در میزگرد سیاسی و مناظره های انتخاباتی به عنوان مشاور سیاسی پزشکیان حضور داشت به عنوان گزینه اصلی برای وزارت خارجه یاد می شود که به نسبت عراقچی و صدر دو نامزد دیگر تازه تر به نظر می رسد.

حمله روز جمعه پهپادی به تل‌آویو نشان داد اوضاع آن‌طور که اسرائیل گمان می‌کرده، پیش نمی‌رود.

«ژنرال سِر رولی واکر» هشدار داده است که ارتش بریتانیا باید ظرف سه سال برای جنگ علیه «محور شورش» یعنی روسیه، چین، ایران و کره شمالی آماده باشد.

تیکه سنگین محسن هاشمی به محمدجواد ظریف

 رضا نجفی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه امروز (دوشنبه) اول مرداد ماه در نشست خبری با خبرنگاران در محل نمایشگاه یک هزار و ۲۰ روز تلاش جهادی: فرازهایی از دستاوردهای سیاست خارجی در محل وزارت امور خارجه به تشریح اقدامات این معاونت در سه سال گذشته پرداخت.

معاون سخنگوی هیئت حاکمه طالبان در افغانستان تاکید کرد که امنیت در مرز افغانستان و ایران تامین است و هیچ تهدیدی از خاک افغانستان متوجه ایران نیست.

حرکت قطار کانتینری بین ایران و چین، نویدبخش همکاری‌های گسترده‌تر و تقویت کریدورهای ریلی منطقه است. جزئیات بیشتر را در این خبر دنبال کنید.

یک دیپلمات اروپایی اعلام کرد وزیران خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه روابط با ایران را پس از انتخاب رئیس جمهور جدید بررسی می‌کنند.

سرپرست وزارت خارجه: آمریکا مانع اصلی حل بحران‌های منطقه است.

سایت خبری اکسیوس روز چهارشنبه ۲۷ تیرماه مدعی شد که ایالات متحده، ماه گذشته درباره فعالیتهای هسته‌ای ایران یک هشدار «خصوصی» برای سران جمهوری اسلامی ارسال کرده است.

رئیس‌جمهور اتریش در پیامی به مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب ایران، برای او آرزوی موفقیت کرد.

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا مدعی شد اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری پیشین آمریکا تقلب انجام نمی‌گرفت، با ایران در عرض یک هفته به توافق می‌رسید.

مأموریت پرحاشیه و شش‌ساله «جاوید رحمان»، حقوقدان پاکستانی- بریتانیایی که از تیرماه سال ۱۳۹۷ مسئول بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران شده بود، پایان یافت. مأموریتی که عصاره و خلاصه‌اش در گزارش‌هایی نمود می‌یافت که همواره از سوی کشورمان به «سیاسی‌کاری» و «عدم ‌بی‌طرفی» متهم بود.

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: برخی رسانه‌های غربی این مقاله را افزایش انتقادها از غرب تفسیر کرده‌اند و برخی دیگر نیز تاکید رئیس‌جمهور جدید بر توسعه روابط با روسیه و چین را پر رنگ کرده‌اند

سرپرست وزارت خارجه ایران به رژیم صهیونیستی درباره هرگونه ماجراجویی جدید در منطقه هشدار داد.

ترامپ نامزد جمهوری خواهان شد و به طور رسمی «جیمز دیوید ونس» سناتور اوهایو را به عنوان گزینه معاون اولی خود در رقابت‌های ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا معرفی کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت: چین قدردانی خود را از اظهارات پزشکیان در مورد روابط چین و ایران ابراز می‌کند.

شورای اروپا در بیانیه‌ای با تکرار ادعای حمایت نظامی ایران از روسیه در مسکو و برخی گروه‌ها و نهادها در منطقه غرب آسیا و دریای سرخ، اعلام کرد که تحریم‌های اتحادیه اروپا در این ارتباط را تا ۲۷ ژوئیه ۲۰۲۵ تمدید کرده است.

بانوی ایرانی‌الاصل به‌ عنوان وزیر آموزش و پرورش امارات متحده عربی منصوب شد

سفارت جمهوری آذربایجان در تهران در پی مذاکرات جمهوری آذربایجان و ایران بازگشایی شد.