سیاست خارجی

سیاست خارجی

امیرعبداللهیان در دیدار با همتای کره‌ جنوبی خود:

در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت گرفت؛

از سوی امیر عبداللهیان صورت گرفت؛

آخرین اخبار

سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان از سفر هیاتی از طالبان به تهران برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی خبر داد. 

یوآو گالانت وزیر دفاع اسرائیل که در آلمان حضور دارد، امروز مدعی شد که جامعه بین‌الملل باید برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران در زمینه موشکی، اقدامات مهمی انجام دهد.

رئیس سازمان انرژی اتمی حجم تاسیسات هسته‌ای ایران را حدود ۲ درصد تاسیسات هسته‌ای سراسر جهان دانست و گفت: منطقی نیست بیش از ۱۰ برابر دیگر کشورها، ایران تحت بازرسی قرار بگیرد.

آمریکا تحریم‌های جدیدی در ارتباط با ایران وضع کرد.

به گفته کاخ کرملین، رئیسان‌جمهور ایران و روسیه در یک گفت‌وگو به موضوع وضعیت قره‌باغ کوهستانی و همچنین عادی‌سازی روابط میان ایروان و باکو پرداختند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ادعای مذاکرات مستقیم بین ایران و آمریکا درطی هفته‌های آینده را تکذیب کرد.

امیرعبداللهیان خبر داد؛

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: ژاپن ابتکاری را برای احیای مذاکرات هسته‌ای پیشنهاد داده است

رییس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که ایران در مقابل تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه، در جهت افزایش رضایت اجتماعی و بهبود کیفیت زندگی مردم در زمینه علوم و فنون هسته‌ای، فعالیت‌های خود را انجام داده و به توسعه دستاوردهای خود در این زمینه ادامه می‌دهد.

حسین امیر عبداللهیان در ادامه فعالیت‌های دیپلماتیک خود در حاشیه هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل، روز شنبه به وقت محلی در نیویورک، در محل نمایندگی ریاض دیدار و گفتگویی با وزیر امور خارجه عربستان داشت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، به دعوت انجمن آسیایی که از جمله اعضای آن برخی از صاحب‌نظران، سفرا و سیاستمداران بازنشسته آمریکا بودند، یک نشست گفت‌وگو و تبادل نظر برگزار کرد.

امیرعبداللهیان در دیدار با همتای کره‌ جنوبی خود:

در پی اجرای دیدارهای جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با «پارک جین»، وزیر امور خارجه کره جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

جمهوری اسلامی واکنش نشان داد؛

ریاض هر روز به عادی‌سازی روابط با تل آویو نزدیک‌تر می‌شود. این صریح‌ترین ارزیابی از مسیر عادی‌سازی روابط عربستان با اسرائیل دانست که تاکنون از سوی یک مقام عالی‌رتبه سعودی اعلام شده است.

وزیر امور خارجه با به کار بردن شعری از حافظ همراه با تصویر رئیسی در سازمان ملل بحث‌برانگیز شد.

در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت گرفت؛

امیرعبداللهیان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در محل اقامت خود با آقای پیتر سیارتو وزیر خارجه و تجارت مجارستان دیدار و گفتگو کرد.

از سوی امیر عبداللهیان صورت گرفت؛

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود درحاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با «جاسم البدیوی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس در بیانیه‌ای درباره ایران اظهار کرد: "ما به تعهد خود برای جلوگیری از ایران در دستیابی به سلاح هسته‌ای پایبند هستیم."

وزارت امور خارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای که در سه‌شنبه صبح منتشر شد، اعلام کرد: "وجوه ایرانی که به دلیل تحریم‌های مالی علیه ایران در کره جنوبی مسدود بودند، به توافق و هماهنگی میان کشورها به کشور ثالث قطر با موفقیت منتقل شده‌اند."

رئیس‌جمهور آمریکا به دنبال آزادی 5 جاسوس آمریکایی از ایران بیانیه ای صادر کرد.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، پنج شهروند ایرانی که در زندان‌های دولت آمریکا بوده‌اند، به زودی آزاد خواهند شد.

گزارش شده است که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، و جیحون بایراموف، همتای آذربایجانی او، در یک گفت‌وگو تلفنی درباره مسائل منطقه و روابط دوجانبه صحبت کردند.