سیاست خارجی

سیاست خارجی

آخرین اخبار

وزارت خارجه پرتغال روز سه‌شنبه سفیر ایران در لیسبون را احضار کرد.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل گزارش داده «ابتکاری برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران به عنوان جایگزینی برای پاسخ اسرائیل مطرح شده است».

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی پنجمین نشست خود را درباره ایران به پایان رساند.

در ادامه انتقاد نهادها و افکارعمومی عربی و اسلامی از نقش اردن در حمایت از اسرائیل در جریان حمله موشکی، وزیر خارجه اردن در مواضعی به مشارکت این کشور در هدف قرار دادن موشک‌های ایران اذعان کرد.

حساب کاربری ‌‌‌‌رسمی سفارت ایتالیا در تهران‌‌‌ از تعطیلی دفتر کنسولی خود در تهران خبر داد.

روزنامه «جروزالم پست» روز دوشنبه به نقل از یک روزنامه آمریکایی از کمک اطلاعاتی امارات و عربستان به آمریکا و اسرائیل در روزهای گذشته خبر داد.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که در پی حمله ایران به رژیم صهیونیستی، کشورش سفیر ایران در برلین را احضار کرده است.

امیرعبداللهیان:

دومین گفت‌وگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و آنالنا بربوک وزیر امور خارجه آلمان انجام شد.

نشست شورای امنیت سازمان ملل که با هدف بررسی پاسخ تنبیهی ایران به رژیم صهیونیستی و به درخواست این رژیم اشغالگر تشکیل شده بود، بدون صدور قطعنامه یا بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد علت حمله گسترده سپاه به سرزمین‌های اشغالی عبور رژیم صهیونیستی از خطوط قرمز بود و چنانچه رژیم صهیونیستی بخواهد به اقدامات شرارت‌بار خود ادامه دهد، پاسخ حداقل ۱۰ برابر از همان نوع دریافت خواهد کرد.

وزارت خارجه ترکیه خواستار خویشتن داری طرفین در بحران فعلی میان ایران و رژیم صهیونیستی شد.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی وزرای امور خارجه ایران و روسیه درباره عملیات «وعده صادق» ایران علیه رژیم صهیونیستی خبر داده و به محورهای اصلی آن اشاره کرد.

وزیر خارجه اردن از احضار سفیر ایران در امان خبر داد.

سران گروه هفت درباره پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی نشست ویدئو کنفرانسی برگزار کردند.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات صهیونیستی نوشت کابینه جنگ رژیم صهیونیستی امروز بعد از ظهر تشکیل جلسه خواهد داد تا درباره نحوه «پاسخ به حمله ایران» گفت‌وگو و رایزنی کنند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی دستورالعملی به وزرای کابینه، اظهارنظر درباره حمله ایران را ممنوع اعلام کرد.

وزیر امور خارجه با انتشار پیامی در ایکس نوشت: ایران برای صیانت از منافع مشروع خود در برابر هرگونه تجاوز جدید، تردید به خود راه نخواهد داد.

نیویورک‌تایمز از قول دو مقام اسرائیلی نوشت: گزینه پاسخ نظامی اسرائیل به ایران پس از تماس بایدن و نتانیاهو کنار گذاشته شد.

معاون نمایندگی دائم روسیه در شورای امنیت سازمان ملل گفت که تنش بین ایران و اسرائیل می‌تواند یک بحران حاد دیگر را در غرب آسیا کلید بزند.

سفرای انگلیس، فرانسه و آلمان در تهران به وزارت امور خارجه در پی مواضع برخی مقامات این کشور‌ها در قبال پاسخ متقابل جمهوری اسلامی ایران به سلسله اقدامات اسرائیل علیه اتباع و منافع کشورمان احضار شدند.