سلامت و تغذیه

پژوهشگر طب ایرانی عنوان کرد: پاییز فصل خوردن غذاهای گرم و تَر است.

نتایج مطالعه نشان می دهد؛

نتایج مطالعه نشان می دهد؛ بادام یک مکمل عالی برای رژیم کاهش وزن است.

ویتامین D، معمولاً به عنوان "ویتامین آفتاب" شناخته می‌شود، و اینکه در معرض نور خورشید قرار بگیریم، بهترین راه برای جذب مقدار کافی از این ویتامین در بدن است.

یک تحقیق کوچک نشان داده است که زردچوبه ممکن است به اندازه داروی "اُمپرازول" در درمان سوء هضم مؤثر باشد.

مصرف غذاهای غنی از فیبر مانند قارچ، به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم بسیار مهم است.

تحقیقات تازه نشان داده است که هر دو نوع نوشابه گازدار معمولی و رژیمی می‌توانند سطح انسولین بزاقی را افزایش دهند.

یک تخصصی در زمینه بیماری‌های کلیه تأکید کرد که افراد باید از مصرف غذاهای با سطح بالای نمک که می‌توانند عامل آسیب به کلیه‌ها و تشدید فشارخون باشند، پرهیز کنند.

مکمل‌ها و ویتامین‌های خاصی وجود دارند که می‌توانند کمک کنند وزن را تا ۵۰۰ درصد افزایش دهند. افرادی که از این مکمل‌ها و ویتامین‌ها استفاده کرده‌اند، در برخی موارد موفق به کاهش وزن شده‌اند بدون ایجاد تغییرات دیگری در سبک زندگی خود.

کارشناس سلامت خانواده در مرکز بهداشت ملایر با تأکید بر اهمیت وعده صبحانه برای دانش‌آموزان توضیح داد که بسیاری از بیماری‌ها در بزرگسالی، به دلیل تغذیه نادرست در دوران مدرسه و کودکی ایجاد می‌شوند. او تأکید کرد که رعایت نیازهای تغذیه‌ای و ارائه یک تغذیه سالم باید از سنین کودکی آغاز شود.

صبحانه باید به عنوان مهم‌ترین وعده غذایی روز مورد توجه قرار گیرد. این وعده غذایی انرژی و مواد غذایی مورد نیاز ما را برای آغاز یک روز پر انرژی فراهم می‌کند.

اگر کلسترول بالا درمان نشود، ممکن است به ایجاد پلاک در دیواره‌های شریان‌های شما منجر شود و با گذر زمان، احتمالاً به بیماری‌های قلبی یا سکته مغزی افزایش یابد.

این روش به شما امکان می‌دهد تا دو برابر سریع‌تر از روش‌های رژیمی کلاسیک کاهش وزن و بدون نیاز به انجام ورزش یا تغییرات چشمگیر در رژیم غذایی، وزن خود را کاهش دهید.

یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که هرچه مصرف کالری روزانه یک فرد از غذاهای فرآوری شده بیشتر باشد، احتمال ابتلا به افسردگی بلند مدت بیشتر می‌شود.

رژیم غذایی در دوران کودکی تأثیرات ماندگاری در بزرگسالی را به‌همراه دارد.

برخی از مواد افزودنی معمول در شکلات‌ها و کیک‌ها (خوراکی های پرطرفدار ) ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش دهند.

اگرچه بسیاری از افراد روغن نارگیل را به عنوان یک ماده سالم می‌شناسند، یک تحقیق جدید نتایج منفی را به نمایش گذاشته است.

متخصص تغذیه عنوان کرد؛

یک متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، درباره مسائل مرتبط با اضافه وزن و راه‌های کاهش آن، توصیه‌هایی ارائه کرد.

کارشناسان تغذیه می‌گویند: «ویتامین ای» (E) خواص آنتی‌اکسیدانی بالایی دارد و یک ویتامین مفید برای زنان است.

مقدار آهن مورد نیاز برای هر فرد به عواملی مانند سن، جنسیت و وضعیت عمومی سلامت وابسته است.

پرکاری تیروئید یک بیماری است که در آن مقدار هورمون تیروئید در بدن افزایش می‌یابد. این واقعیت ناشی از تولید افزایشی هورمون تیروئید توسط غدد تیروئید است. ممکن است مصرف برخی از مواد غذایی باعث افزایش تولید هورمون تیروئید شود و به همین دلیل مقدار آن از حد معمول بیشتر شود.