سلامت

یک مطالعه اخیر آمریکایی نسبت به خطر تنهایی برای سلامتی انسان هشدار داد.

یک مطالعه جدید نشان داد که استامینوفن پروتئین‌ها را در بافت قلبی عروقی تغییر می‌دهد و به‌طور بالقوه بر عملکرد قلب تأثیر می‌گذارد.

ممکن است میل جنسی زن از شوهرش بیشتر باشد

به مناسبت روز هموفیلی؛

ساختمان مجموعه برج آزادی تهران همزمان با فرا رسیدن روز جهانی هموفیلی به رنگ قرمز درآمد.

یافته جدید تحقیقاتی؛

پزشکان آنتی بیوتیک ها را برای کمک به معالجه سرفه تجویز می کنند، اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که داروها به کاهش شدت یا مدت زمان سرفه کمک نمی کنند حتی اگر یک عفونت باکتریایی مقصر باشد.

روانپزشک دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به این که وسواس بیماری سمج روانپزشکی است، گفت: اختلال وسواس برای فرد و اطرافیان بسیار آزاردهنده است و باید برای درمان صبور بود و با مراجعه به پزشک این شرایط را تسهیل کرد.

خستگی، تپش قلب، سرگیجه، تنگی نفس، رنگ پریدگی، تعریق، سردرد، پاهای بی قرار، همه این موارد علائمی هستند که می توانند نشان دهنده کمبود آهن در بدن باشند.

از زمان های قدیم تا الان داشتن عمرطولانی یکی از آرزوهای بزرگ بشر بوده، به همین خاطر زمان آن رسیده که با نگرش دیگری به مواد غذایی نگاه کنید.

خواب رفتگی پاها می‌تواند نشانه‌ای از کمبود ویتامین B۱۲ باشد.

قهوه فواید زیادی دارد، اما یک جنبه منفی نیز وجود دارد که ممکن است علیه شما کار کند.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران به تشریح مسائل و مشکلات بیماران هموفیلی در حوزه دارو و درمان پرداخت.

یکی از عارضه‌های پوستی آزاردهنده که ممکن است در کمر شما ایجاد شود، جوش‌ها هستند. ممکن است در کمر زنان یا مردان، بر اثر ترشح بیش از اندازه چربی از فولیکول‌های مو، جوش‌هایی ظاهر شوند.

برای اینکه سلامتی بدن خود را حفظ کرده و تناسب اندام داشته باشید، وجود برخی از مواد غذایی و مصرف کردن آنها در رژیم غذایی کاملا ضرورت دارد. برای داشتن انرژی فراوان و بهبود سلامتی، رژیم غذایی سالم کاملاً ضرورت داشته و موجب تقویت روحیه شما می‌شود.

بسیاری از افراد به ریزش مو مبتلا شده و برای رفع دائم آن، به دنبال بهترین روش‌ها هستند.‌ عده‌ای عقیده دارند کوتاه کردن موها یا کچل کردن، ریزش مو را متوقف می‌کند. برخی به اشتباه تصور می‌کنند، بلند نگه داشتن موها در دوران کودکی یا جوانی، باعث ریزش موها در میانسالی، اما این تصور غلط بوده و هیچ تاثیری بر روی ریزش موها ندارد.

کیسه آب گرم برای تسکین دادن دردهای دوران پریودی توسط بانوان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قرص‌های سیم سیم یا همان آبنبات‌های مکیدنی با طعم‌های متنوع برای خوشبو کردن دهان و تقویت کردن سیستم ایمنی بدن فواید زیادی دارند.

نوشیدنی بی‌نظیری وجود دارد که می‌تواند کلسترول خوب شما را افزایش دهد.

تعرفه‌های خدمات روانشناسی و مشاوره سال ۱۴۰۳ در مقطع کارشناسی ارشد ۳۲۱ هزار تومان و برای مقطع دکتری ۳۷۸ هزار تومان تعیین شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت جزئیات تعرفه‌های پرستاری در سال جدید را تشریح کرد.

زنان برای کاهش علائم دوران یائسگی باید به سلامت روان و سبک سالم تغذیه‌ای خود اهمیت بیشتری بدهند.