سلامت

نتایج مطالعه نشان می دهد؛

آخرین اخبار

برای برخی از بیماران مبتلا به سرطان سینه پیشرفته، داروی alpelisib (Piqray) ممکن است مدت بقا را افزایش دهد. اما تحقیقات جدید تأیید می کند که این دارو اغلب باعث افزایش شدید قندخون می‌شود.

برای همه ما پیش آمده که وسط صحبت، حتی اگر مطمئن باشیم که آن کلمه را می‌دانیم، کلمه‌ای که قصد استفاده از آن را داریم، در ذهن پیدا نکنیم.

به گزارش جهانی "ورلداُمتر"، تعداد کل مبتلایان به کووید-۱۹ در کشورهای مختلف به بیش از ۶۹۵ میلیون و ۸۱۷ هزار و ۴۲۶ نفر افزایش یافته است، و تاکنون مرگ شش میلیون و ۹۲۰ هزار و ۳۳۷ بیمار تأیید شده است.

پژوهشگر طب ایرانی عنوان کرد: پاییز فصل خوردن غذاهای گرم و تَر است.

نتایج مطالعه نشان می دهد؛

نتایج مطالعه نشان می دهد؛ بادام یک مکمل عالی برای رژیم کاهش وزن است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تأکید کرد که رعایت بهداشت در مدارس و استفاده از ماسک در اماکن و محیط‌های با جمعیت زیاد، همچنین شست و شوی مرتب دست‌ها از نکات ساده و موثری برای پیشگیری از انتقال بیماری‌ها است.

ثبت موارد جدید ابتلا به یک ویروس ناشناخته با نرخ مرگ و میر بالا، که احتمالاً از خفاش‌های میوه‌خوار منتقل شده است، نگرانی مقامات بهداشتی هند را افزایش داده است.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر از تدوین دستورالعمل معاینه زائران در «حج عمره ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳» خبرداد.

طبق آخرین داده‌ها که در جدول جهانی ورلداُمتر به‌روز شده است، در روز گذشته ۳۶۲۴ مورد ابتلا جدید به کرونا دریافت شده، اما در این مدت زمانی هیچ مورد فوتی جدید ثبت نشده است.

آژانس امنیت بهداشتی انگلیس (UKHSA) به تازگی اعلام کرده است که تعداد موارد ابتلا به سل در نیمه اول سال جاری (۲۰۲۳) نسبت به دوره مشابه در سال گذشته (۲۰۲۲) در این کشور با یک افزایش ۷ درصدی روبرو شده است.

نائب رئیس انجمن جراحی پلاستیک ایران، از فعالیت غیر قانونی پیج های جراحی زیبایی در فضای مجازی خبر داد.

مطالعات نشان می دهد؛

در مدت زمانی طولانی، اثرات عصبی یک آسیب مغزی تروماتیک مورد تحقیق و مطالعه قرار گرفته است. با این حال، تحقیقات اخیر نشان می دهد که این نوع آسیب مغزی نیز ممکن است برای قلب خطرناک باشد.

تحقیقات تازه نشان می‌دهد که سیگارهای الکترونیکی ممکن است خطر ابتلا به آسم را در نوجوانانی که تاکنون سیگار نکشیده‌اند، افزایش دهند. این مطالعه تأکید بر مضرات استفاده از این نوع سیگارها می‌کند.

ویتامین D، معمولاً به عنوان "ویتامین آفتاب" شناخته می‌شود، و اینکه در معرض نور خورشید قرار بگیریم، بهترین راه برای جذب مقدار کافی از این ویتامین در بدن است.

رئیس انجمن مطالعات کبدی ایران، افزایش انتشار بیماری کبد چرب در کشور را به تغییر در الگوی زندگی مرتبط دانست و اعلام کرد که براساس یک مطالعه انجام شده در مدارس راهنمایی ایران، ۷ درصد از نوجوانان به بیماری کبد چرب دچار بودند.

مرکز پزشکی دانشگاه مریلند به طور دومین بار در تاریخ خود اعلام کرد که قلب یک خوک با اصلاحات ژنتیکی به موفقیت به یک گیرنده انسانی زنده پیوند داده شده است.

خبر خوب برای دانش آموزان؛

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرد: دانش‌آموزان دوره ابتدایی در مناطق روستایی، عشایری و شهری با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر، قادر به دریافت خدمات دندانپزشکی به صورت رایگان از طریق بسته‌های ارائه شده توسط وزارت بهداشت خواهند بود.

بنابر اعلام معاون پرستاری وزارت بهداشت ۱۰ هزار نیروی پرستاری در بخش درمان در آزمون استخدامی وزارت بهداشت جذب می شوند.

وقتی ماهیچه‌های پا در حرکت باشد، سلول‌های مغزی بیشتری در بدن ما رشد می‌کنند.

رئیس انجمن مطالعات کبدی ایران، اعلام کرد که ویروس هپاتیت C که در گذشته تقریباً ۵۰ درصد از بیماران هموفیلی، ۳۰ درصد از تالاسمی‌ها و ۲۰ درصد از دیالیزی‌ها مبتلا می شدند به کمتر از دو درصد کاهش یافته است.