00:35 , 1402/8/30
کد خبر: 000036605
بازدید: 1168
سریعا محدوده رودخانه کن و فرحزاد را خالی کنید/ هشدار قرمز

هشدار قرمز صادر شد. سریعا محدوده رودخانه کن و فرحزاد را خالی کنید.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا، شهردار منطقه ۵ تهران با اعلام آمادگی نیروها و اقدامات احترازی در مناطق حاشیه رودخانه و شهری، هشدارهای لازم برای جلوگیری از خطرات سیل در این مناطق را اعلام کرد. به گفته شهردار، در ورودی جاده امامزاده داوود نیز هشدارهای لازم برای رستوران‌داران و افراد حاشیه رودخانه کن نصب شده است.

شهردار منطقه ۵ با اشاره به آماده‌باش نیروها در مقابل بارش‌های پیش‌رو، توضیح داد که بنرها و هشدارهای خود را در محدوده رودخانه کن و فرحزاد نصب کرده‌اند تا افراد ممکن است در حاشیه رستوران‌ها حاضر شده یا بنشینند، از اقداماتی که به خطر بیافتند، پرهیز کنند.

همچنین اعلام شد که در محدوده رودخانه فرحزاد نیز آمادگی کامل وجود دارد و با تخریب واحدهایی در بستر رودخانه، امیدوارند تا در صورت افزایش دبی آب، تداخلی با بافت مسکونی روی ندهند. تدابیر لازم برای فعالیت نیروها و امکانات موردنیاز در صورت وقوع حوادث نیز در سناریوها در نظر گرفته شده است.

در سطح شهر نیز تمام همکاران شهرداری منطقه ۵ از امشب در حال آماده‌باش برای مواجهه با هر گونه حادثه محتمل در نظر گرفته شده‌اند و هشدارهای لازم به جامعه اعلام شده است. این تدابیر به‌منظور حفاظت از سلامت و امنیت شهروندان در برابر خطرات مرتبط با بارش‌های فراوان و پتانسیل سیلابی اتخاذ شده است.

نظر شما


نظرات