12:31 , 1401/11/4
کد خبر: 000019180
بازدید: 1268

مدیر کارخانه سیمان تهران:

سرطان مردم ربطی به ما ندارد!

مدیر عامل کارخانه سیمان تهران گفت: غباری که مردم از آن گلایه دارند مربوط به ترددها و تخلیه نخاله‌های ساختمانی است. تأثیر صنعت سیمان در افزایش بیماری تنفسی و سرطان را تکذیب می‌کنم.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا، به دنبال انتشار اخباری مبنی بر اینکه مازوت سوزی در کارخانه های تهران و اطراف آن مدیرعامل کارخانه سیمان تهران با بیان اینکه فعالیت کارخانه سیمان تهران در حد استاندارد آلایندگی دارد اما در حدی نیست که زندگی افراد را به مخاطره بیندازد که به دنبال تعطیلی آن باشیم اظهار داشت: هر فعالیتی تأثیرات مخربی بر محیط‌زیست دارد و نمی‌توان بر اساس این مضرات فعالیت این کارخانه را تعطیل کرد.

وی تصریح کرد: غباری که مردم از آن گلایه دارند مربوط به ترددها و تخلیه نخاله‌های ساختمانی است. تأثیر صنعت سیمان در افزایش بیماری تنفسی و سرطان را تکذیب می‌کنم.

همچنین مدیر عامل کارخانه سیمان تهران گفت: ظرفیت این معادن بسیار زیاد است و رشته‌کوه بی‌بی شهربانو ذخیره چند صدساله سیمان است اما شرکت سیمان تهران برنامه طولانی‌مدت برای برداشت از این معادن را ندارد و برداشت از این منطقه محدود شده است.

مازوت‌ می‌سوزانند، خودرو آلاینده تولید می‌ کنند، مردم مجازات می‌شوند!

دولت هیچ برنامه ای برای آلودگی هوا ندارد/ مردم را رها کرده زیر گنبد کبود !

هم اکنون مردم برخی روستاها از جمله امین آباد، اسلام آباد سیمان تهران، غنی آباد، نسوز و هفت دستگاه، تقی آباد و اسلام آباد نظامی بیش از سایر نقاط شهرستان آلودگی‌های ناشی از فعالیت این کارخانه و معادن آن را احساس و با مشکلات و بیماری‌های ناشی از آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

براساس گزارشات رسیده مردم این روستاها از انتشار شبانه غبار سیمان، لرزه‌های ناشی از انفجارهای متعدد، تردد خودروهای حامل سیمان و سنگ از گذرگاه‌ها، انتشار غبار ناشی از برداشت کوه، ازدیاد بیماری‌های پوستی و تنفسی، آلودگی شدید هوا و ... شکایت دارند اما راه کسب رضایت مردم استفاده از تجهیزات به روز و مدرن با کمترین آلایندگی است تا سلامت خود و فرزندانشان که از روی اجبار در این مناطق کم برخوردار سکنی گزیده‌اند، تأمین شود.

 

 

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید