12:44 , 1402/8/29
کد خبر: 000036522
بازدید: 1249
سازمان مدیریت بحران کشور برای این شهرها هشدار قرمز صادر کرد

سازمان هواشناسی با پیش‌بینی بارش شدید باران و احتمال جاری شدن سیل در چند استان در غرب و جنوب ایران طی روز دوشنبه ۲۹ آبان، هشدار سطح قرمز صادر کرد.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا به نقل از فرارو، سازمان هواشناسی با انتشار پیش‌بینی بارش شدید باران و احتمال وقوع سیل در چند استان در غرب و جنوب ایران در روز دوشنبه ۲۹ آبان، از سطح قرمز برای استان‌های خوزستان، چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه‌وبویراحمد، بوشهر، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، منطقه شمال غرب فارس و ارتفاعات البرز مرکزی هشدار داده است.

با تأکید صادق ضیائیان، مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی، نقاط مذکور ممکن است با رگبار شدید، رعدوبرق، و وزش باد مواجه شوند. او همچنین از افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی‌شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی گسترده معابر، بسته شدن راه‌های روستایی، و اختلال در جاده‌ها و سفرهای بین‌شهری هشدار داده است.

همچنین، به دلیل باران شدید در استان ایلام، تمامی مدارس و دانشگاه‌ها در این استان در روز دوشنبه به صورت غیرحضوری برگزار می‌شوند و ورود و خروج پروازها از فرودگاه شهر ایلام نیز لغو شده است.

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه هم از لغو پرواز تهران_کرمانشاه به دلیل شرایط نامساعد جوی خبر داده است.

به علاوه، مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام شهروندان را به ذخیره‌سازی و مدیریت مصرف آب در روزهای پیشروی سامانه بارشی تشویق کرده و از احتمال قطعی آب خبر داده است.

با توجه به اعلام سازمان هواشناسی، این سامانه بارشی در روزهای آینده به تدریج مناطقی از مرکز، شرق و شمال غرب کشور را در بر خواهد گرفت.

نظر شما






نظرات