13:34 , 1403/4/19
کد خبر: 000057110
بازدید: 1124
سارقان چگونه به 200 حساب بانکی در مشهد دستبرد زدند

یکی از عاملان سرقت کارت های بانکی شهروندان مقابل دستگاه های خودپرداز در حالی با تلاش نیروهای کلانتری گلشهر مشهد دستگیر شد که طی چند دقیقه راز دستبرد به حساب بانکی حدود120 مال باخته فقط در یکی از موسسات مالی و اعتباری برملا شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایونا به نقل از صد آنلاین، جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته و ساعتی بعد از دستگیری یکی از عاملان دستبرد به حساب های بانکی شهروندان گفت:به دنبال افزایش پرونده های سرقت کارت های بانکی شهروندان مقابل دستگاه های خودپرداز ،گروهی از افسران دایره تجسس با هدایت سرهنگ ابراهیم عربخانی(رئیس کلانتری گلشهر)وارد عمل شدند و به تحقیق در این باره پرداختند.

سرتیپ دوم احمد نگهبان افزود:تجزیه و تحلیل های کارشناس نیروهای انتظامی وبررسی پرونده های سرقت بیانگر آن بود که بیشتر سرقت ها از دستگاه های خودپرداز نصب شده در اماکن عمومی وفروشگاه های شخصی انجام شده است. بنابراین تحقیقات تخصصی با حضور گروه عملیاتی پلیس در مراکز نصب دستگاه های خودپرداز ،در حالی ادامه یافت که مشخص شد مال باختگان با این تصور که کارت های بانکی آن ها از دستگاه بیرون نیامده است به موسسه مالی و یا بانک مراجعه کرده اند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد:پس از آن که تصاویر سارقان از دوربین های مداربسته در اختیار نیروهای گشت انتظامی قرارگرفت،عملیات ردیابی و رصدهای پلیسی نیز همزمان در محیط جغرافیایی جرم آغاز شد تا این که نیروهای کلانتری گلشهر جوان 23 ساله سیاه پوشی را در کنار یکی از دستگاه های خودپرداز شناسایی کردند و با همکاری شهروندان وی را به دام انداختند. این جوان که «عرفان-ص»نام دارد به مقر انتظامی انتقال یافت و در حالی مورد بازجویی های فنی قرارگرفت که طی چند دقیقه تعداد زیادی از مال باختگان راهی کلانتری شدند و این جوان سارق را شناسایی کردند.

سردار نگهبان با اشاره به اعترافات متهم دستگیر شده خاطرنشان کرد:این سارق جوان درباره شگرد خود به افسران دایره تجسس گفت:من ویکی از دوستانم در کنار دستگاه های خودپرداز قرار می گرفتیم و زمانی که یکی از شهروندان برای انجام امور بانکی ،کارت خود را وارد دستگاه خودپرداز می کرد از پشت سر او رمز بانکی اش را هنگام فشردن کلیدها حفظ می کردیم. در همین حال یکی از ما حواس مشتری بانک را پرت می کرد و دیگری خیلی سریع کارت بانکی او را به سرقت می برد. مشتری هم با تصور این که دستگاه کارت او را پس نمی دهد و به اصطلاح دستگاه کارتش را خورده است به بانک یا موسسه مالی و اعتباری مراجعه می کرد.

این فرمانده حافظان امنیت در ادامه افزود:سارقان بلافاصله با رمزی که در اختیار داشتند به حساب بانکی طعمه دستبرد می زدند وپول ها را به حساب دیگری منتقل می کردند که اکنون تلاش عوامل انتظامی برای دستگیری همدست فراری و شناسایی مال باختگان در حالی ادامه دارد که مشخص شد آن ها به حساب بانکی حدود200 شهروند در یکی از موسسات مالی واعتباری و بانک ها دستبرد زده اند.

تعدادی از مال باختگان که با ترفند مکارانه سارقان مذکور ،پس اندازهای خود را از دست داده اند،آن ها را «روباه سیاه»خطاب می کردند.

 

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید