11:56 , 1402/6/27
کد خبر: 000033458
بازدید: 1178
زنده گیری میمون سرگردان در پایتخت

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران اعلام کرد که یک قلاده میمون به دلایل نامعلوم در شهر تهران پیدا و نجات یافته شد.

به گزارش خبرنگار حوادث ایونا، علیرضا رحمتی در این خصوص اعلام کرد که این میمون به نام "رزوس" پس از نجات، به کلینیک حیات وحش پردیسان منتقل شده است.

او افزود که در روز گذشته، پس از دریافت گزارش حاوی اطلاعاتی درباره دیدن این میمون در منطقه شهری، تیم حفاظت محیط زیست با همکاری پرسنل آتش نشانی ایستگاه شماره ۶۷ تهران، با تلاش فراوان موفق به نجات این حیوان شدند.

معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط زیست تهران در ادامه گفت: میمون رزوس که از جمله جانوران جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود، متاسفانه در سال‌های اخیر به‌صورت غیرقانونی و از راه قاچاق وارد کشور شده است و عده زیادی به دلیل ناآگاهی اقدام به نگهداری این حیوان در منزل می‌کنند.

وی یادآور شد: از آنجا که این گونه در زمره گونه‌های مهاجم برای حیات وحش کشور محسوب می‌شود، می‌تواند به تهدیدی جدی علیه اکوسیستم‌های طبیعی و تنوع زیستی کشور تبدیل شود و با انتقال بیماری و تداخلات ژنتیکی و رقابت غذایی با گونه‌های بومی، حیات این گونه‌ها را با خطر مواجه کند.

 رحمتی در پایان اظهارکرد: نگهداری این گونه حیوانات در منزل علاوه بر اینکه غیرقانونی است، به دلیل داشتن بیماری‌های مشترک با انسان خطر ابتلا به بیماریهای خطرناک را در انسان افزایش می‌دهد.

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید