12:27 , 1403/4/21
کد خبر: 000057621
بازدید: 1156
رکوردشکنی دلافوئنته در یورو2024

هیچ تیمی تا به حال قبل از اسپانیا با هدایت لوئیس دلافوئنته، شش پیروزی در جام ملت‌های اروپا کسب نکرده بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا به نقل از ورزش سه , اگرچه قبل از شروع یورو 2024 شک و تردیدهایی درمورد تیم ملی اسپانیا وجود داشت، اما عملکردی که شاگردان لوئیس دلافوئنته ثبت کرده‌اند را قبل از این حتی اسپانیای فراموش نشدنی سال 2012 با داوید ویا، ژاوی، آندرس اینیستا و ایکر کاسیاس هم به دست نیاورده بود.

به نظر غیرممکن بود که تیمی بتواند با این آمار رقابت کند چه به برسد که از آن عبور کرده و در آستانه ثبت رکورد جدیدی باشد.

اسپانیا

با این حال تیم لوئیس دلافوئنته موفق شده یک گام دیگر در تاریخ فوتبال اسپانیا بردارد و اگرچه باید دید که آیا آن‌ها در روز یکشنبه قهرمان خواهند شد یا خیر، اما در حال حاضر رکوردی را شکستند که قبلاً کسی موفق به ثبت آن نوشته بود.

اسپانیا به اولین تیم ملی‌ای تبدیل شده که 6 پیروزی در مسابقات جام ملت‌های اروپا به دست آورده و تمامی این بردها را هم به صورت متوالی کسب کرده است.

عملکرد لاروخا در تورنمنت آلمان چشمگیر است. از زمانی که آن‌ها با شکست دادن کرواسی (3-0) تورنمنت را شروع کردند، ایتالیا (1-0)، آلبانی (0-1)، گرجستان (4-1)، آلمان (2-1) و فرانسه (1-2) را شکست داده‌اند.

اینکه فابین روئیز، نیکو ویلیامز، فران تورس، رودری، دنی اولمو و لامین یامال طی این شش بازی به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شده‌اند نشان می‌دهد که آن‌ها به عنوان یک تیم این آمار را به دست آورده‌اند. اکنون تنها یک قدم دیگر برای رسیدن به هفتمین برد و عنوان قهرمانی باقی مانده است.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید