رکود ۸۰درصدی کرونا در صنف نوشت افزار پس از شیوع کرونا/امید به بازگشایی مدارس داریم
رکود ۸۰درصدی کرونا در صنف نوشت افزار پس از شیوع کرونا/امید به بازگشایی مدارس داریم

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی اظهار داشت: در این دو سال تولیدکنندگان تولیدات خود را با شیب کندی به فروش می رسانند.

موسی فرزانیان رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی در خصوص وضعیت صنف نوشت افزار در دوران کرونا به خبرنگار ایونا گفت: در این دو سال با بسته شدن مدارس و عدم حضور فیزیکی دانش آموزان، همچنین دانشگاه ها و آموزشگاه ها صنف نوشت افزار دچار مشکلات بسیاری شد و نزدیک به ۸۰درصد رکود در این صنف به چشم می خورد.
وی افزود: تولیدکنندگان داخلی فشار زیادی را متحمل شده اند و در این دو سال تولیدکنندگان با شیب کندی تولیدات خود را به فروش می رسانند و این مسئله سبب شده است تا تولیدات خود را کاهش دهند.
فرزانیان با بیان اینکه کاهش پول ملی در سرمایه در گردش بی تاثیر نبوده، گفت: امید است که امسال با بازگشایی مدارس به صورت حضوری سبب شود تا تولیدکنندگان نیز به تولید بیشتری بپردازند.
وی خاطرنشان کرد: صنف نوشت افزار، صنفی ضعیف است و تولید کنندگان مشکلات عدیده ای در این زمینه پیدا کرده اند و متاسفانه صدای ما به هیچ کجا نمی رسد.
فرزانیان همچنین گفت: قبل از کرونا واحدها بیشتر به سمت تولید سوق پیدا کرده و کارخانه ها کالاهایی را نیز اضافه کرده بودند، لیکن با شیوع ویروس کرونا در کشور و مشکلات عدیده ای که بوجود آمد، رکود باعث شد تا فرآیند تولید با وقفه همراه شود.
وی در پایان گفت: امید است که بازگشایی مدارس سبب شود تا چرخه تولید در این صنف مجددا پر رونق شود.

سیده‌ایمان مسئله‌گو
پایگاه خبری نگاه ایرانیان- ایونانیوز