13:43 , 1402/8/30
کد خبر: 000036650
بازدید: 1282
راهزنان جاده شیراز به اصفهان مراقب باشند

راهزنان جاده شیراز به اصفهان مراقب باشند، رئیس دادگستری فارس به آنان هشدار داد.

به گزارش خبرنگار قضایی ایونا، راهزنان جاده شیراز به اصفهان مراقب باشند، رئیس دادگستری فارس به آنها اولتیماتوم داد.

رئیس کل دادگستری استان فارس، تأکید کرد که زیرساخت‌های موقت برای ایمنی راه جدید الاحداث شیراز - اصفهان باید به سرعت تحویل داده شود. او اعلام کرد که تأسیس و تحویل سازه‌های موقت، که قبل از افتتاح در دستور کار قرار گرفته بود، باید با سرعت انجام شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی نیز افزود که نهادهای مرتبط باید زیرساخت‌های لازم برای نظارت پلیسی، امنیت، و ایمنی رانندگان در محورهای جدید الاحداث را فراهم کنند. وی به ادارات و نهادهای مسئول در حوزه راه‌ها مهلت یک ماه داد تا زیرساخت‌های وعده داده شده جهت استقرار نیروها و تجهیزات ایمنی را تحویل دهند.

موسوی با اشاره به گزارش سرقت در محدوده آزادراه جدید الاحداث شیراز - اصفهان، اعلام کرد که در صورت عدم اجرای وظایف و تعهدات مقرر، مدیران مربوطه ممکن است از سوی دادگستری استان مورد تعقیب قرار گیرند. وی بیان کرد که برنامه مدون پیشگیری از جرم باید به عنوان یکی از تکالیف قانونی مدیران در نظر گرفته شود و عدم توجه به این امر می‌تواند منجر به ترک فعل و قصور تلقی شود که طبق قانون قابل تعقیب قضایی است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس، استقرار زیرساخت‌های امنیتی و ایمنی در راه‌ها و محورهای مواصلاتی را به عنوان بخشی از پیشگیری و نظم اجتماعی معرفی کرد و به مسئولان حوزه قضایی بیضا، کامفیروز و اقلید مأموریت داد تا در جلسات مشترک شورای پیشگیری از جرم، به ویژه به پیگیری مسائل امنیت و ایمنی آزادراه شیراز - اصفهان بپردازند.

او در پایان به ناامن‌کنندگان جاده‌ها و مسیرهای مواصلاتی هشدار داد و اظهار کرد: بر اساس قانون، برخورد شدیدترین جنایات قضایی برای آنان تعیین شده است.

با توجه به ماده ۱۵۶ قانون مجازات اسلامی، هر کسی که در راه‌ها و خیابان‌ها دزدی یا راهزنی انجام دهد، در صورتی که به عنوان محارب شناخته نشود، ممکن است تا سه تا پانزده سال حبس و تا هفتاد و چهار ضربه شلاق محکوم شود. اگر راهزن به سلاح دست بزند و امنیت راه‌ها را به خطر بیندازد، به عنوان محارب شناخته خواهد شد و مجازات‌های مخصوص محاربه، از جمله اعدام یا قطع دست راست و پای چپ یا نفی، برای او لازم خواهد بود.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید