08:31 , 1402/6/27
کد خبر: 000033426
بازدید: 1356

پیش از عزیمت به نیویورک؛

رئیسی: زبانی برای مردم خواهم بود

رئیس جمهور پیش از عزیمت به نیویورک تاکید کرد: من به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این سفر، زبانی برای مردم خواهم بود تا حقایق را برای دولت‌ها و ملت‌ها بیان کنم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایونا به نقل از همشهری آنلاین، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، در فرودگاه مهرآباد تهران پیش از عزیمت به نیویورک، در سخنانی بیان کرد: یکی از اصول و ارکان سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، تعامل فعال با کشورهای جهان و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران عضو سازمان ملل متحد است و از این سازمان انتظار داریم که نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه، صلح، عدالت، و امنیت جهانی ایفا کند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: تصمیمات این سازمان باید به دور از تبعیض و تاثیرات قدرت‌های بزرگ گرفته شود و باید به اصول حق و عدالت پایبند باشد. این انتظار همه ملت‌هاست و حضور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل هم به منظور بیان دیدگاه‌های کشور است.

رئیسی عنوان کرد: نگاه ایران به جهان، نگاهی به دنیایی بدون فقر، بدون سلاح‌های کشتار جمعی، و بدون تبعیض است. ما در جهان به حفظ صلح و جلوگیری از آسیب‌های طبیعی و ایجاد شده توسط قدرت‌های بزرگ اعتقاد داریم.

وی تأکید کرد: دشمنان با قدرت و امپراطوری رسانه‌ای نمی‌خواهند صدای ایران در جهان شنیده شود، اما من به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این سفر، زبانی برای مردم خواهم بود تا حقایق را برای دولت‌ها و ملت‌ها بیان کنم.

رئیس‌جمهور اعلام کرد: در این سفر، دیدارهای دوجانبه نیز برگزار خواهند شد و این فرصت را برای تقویت روابط با کشورها بهره خواهیم برد.

همچنین با اصحاب رسانه برای تبیین مواضع کشور ایران همکاری خواهیم کرد و با سیاستمداران نشست‌هایی خواهیم داشت. همچنین از ایرانیان مقیم نیز دریافت نظرات و آگاهی از مشکلات آن‌ها جلب خواهیم کرد تا ارتباط با کشور حفظ شود.

رئیسی اظهار کرد: این سفر در راستای اجرای مأموریتی است که ملت ایران به ما سپرده است و ما قصد داریم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران، معنویات مقام معظم رهبری جامعه را در دنیا به اجرا بگذاریم.

سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و دیدار با رؤسای کشورها و جامعه ایرانیان مقیم، از جمله برنامه‌های این سفر هستند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید