04:28 , 1401/6/28
کد خبر: 000015373
بازدید: 1346
رئیسی به نیویورک رفت/ برنامه ای برای مذاکره با آمریکا نداریم

رئیس جمهور برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل صبح امروز تهران را ترک کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایونا، ابراهیم رئیسی قبل از ساعت هشت صبح امروز (دوشنبه، 28 شهریور) تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد.

وی پیش از ترک تهران در مراسمی که با عنوان بدرقه رئیسی با حضور مسئولان مختلف برگزار شد تاکید کرد که در سازمان ملل سخنرانی می کند اما برنامه ای برای مذاکره با امریکا ندارد.

رئیسی در این مراسم با تاکید بر اینکه در این اجلاس صدای ملت ایران خواهد بود، اظهار کرد: اگر قرار بود ما با تحریم و تهدید متوقف شویم امروز نباید عزتمندانه در سازمان ملل حضور داشتیم اما این حضور با عزت و افتخار است.

وی دلیل این عزت و افتخار را قدرتی دانست که ملت ایران ایجاد کرده و افزود: قدرت مسئولان از قدرت مردم نشات می گیرد و قدرت مردم است که به ما جسارت می دهد تا حرف این ملت را بدون لکنت بر زبان آورده و از حق مردم دفاع کنیم.

رئیسی خاطرنشان کرد که این سفر میتواند فرصتی برای بیان دیدگاه ها و تبیین مواضع ایران باشد و می توان از این فرصت استفاده کرد و به بیان ظلم هایی که به ایران و مردم ستم دیده دنیا شده اشاره کرد.

رئیس جمهور در عین حال از برگزاری جلسات و دیدارهای دوجانبه با مسئولان عالی کشورهای مختلف خبر داد و گفت: تا حدی که فرصت باشد با کشورهایی که درخواست دیدار داشته اند دیدار خواهیم کرد اما هیچ برنامه ای برای مذاکره یا ملاقات با امریکایی ها نداریم.

وی در پایان گفت: اگر در این سفر فرصت باشد دیداری نیز با ایرانیان مقیم امریکا و برخی چهره های خاص خواهم داشت.

بیشتر بخوانید: 
 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید