دولت خیلی فرصت ندارد/ دولت ظاهرا نمی‌خواهد تحولات عمیقی انجام دهد
دولت خیلی فرصت ندارد/ دولت ظاهرا نمی‌خواهد تحولات عمیقی انجام دهد

نقوی حسینی در واکنش به گذشت صد روز از کار دولت جدید یادآور شد: در بخشی از حوزه‌ها کارها به کندی پیش می‌رود، دولت ظاهرا نمی‌خواهد تحولات عمیقی انجام دهد.

سید حسین نقوی حسینی، فعال سیاسی اصولگرا به نقطه نظر مشترک نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: از زمان انتخابات تا ریاست جمهوری دولت سیزدهم این توافق بین همه جریانات سیاسی و گروه ها وجود داشت که به اعتماد عمومی خدشه وارد شده است.

او گفت: همه گروه های سیاسی اذعان داشتند که اعتماد عمومی به دولت مردان خدشه دار شده و در مناظرات انتخاباتی نیز این مطلب کاملا مشهود بود؛ یعنی همه نامزدها به نحوی موضع گیری داشتند و صحبت می کردند که گویا اعتماد عمومی از بین رفته و آنها آمده اند این اعتماد را برگردانند و این نقطه مشترک همه آنها بود.

وی با اشاره به گذشت صد روز از روی کار آمدن دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: یکی از وظایف دولت در این راستا رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باید باشد تا آن امید مجدد برگردد، اقدامات نیز در زمان کوتاه صورت گیرد. برخی از اقدامات میان مدت هستند و دولت باید آنها را دنبال کند و طبیعی است یک سری از اقدامات در دراز مدت صورت می گیرد، مردم توقع ندارند این مشکلات در کوتاه مدت حل شود اما توقع دارند در کوتاه مدت اقدامات مثبتی در زمینه های مختلف صورت گیرد.

نقوی حسینی با یادآوری سه حوزه که در اعتماد عمومی مردم تاثیرگذار است اشاره کرد و گفت: حوزه اول؛ اقتصاد و معشیت است، همه منتظر ثبات بازار، ارتقای پول ملی، افزایش سطح معیشتی خود هستند. بنابراین دولت نباید اجازه دهد سفره مردم از این اندازه کمتر شود و حداقل این مقدار نیز حفظ گردد.

این فعال سیاسی اذعان داشت: دولت خیلی فرصت ندارد تا شش ماه آینده بتواند به این امور یک ثباتی ببخشید و کنترلی صورت گیرد.

کند پیش رفتن کارها در بخشی از حوزه ها
این فعال سیاسی اصولگرا دومین حوزه را مدیریت های نظامی دانست و افزود: مردم توقع دارند مدیران پاکدست، جهادی، فعال، مردم گرا و مردم پایه انتخاب شوند و به دل مشکلات بزنند و از سر راه آنها را بردارند. کوتاهی در این زمینه یا طولانی کردن استقرار مدیران خدمت گذار و مدیرانی که مدنظر مردم است اعتماد مردم را مجدد خدشه دار می کند. دولت هم نمی خواهد ظاهرا تحولات عمیقی انجام دهد در بخشی از حوزه ها کار به کندی پیش می رود.

او سومین حوزه را در سیاست های خارجی و مناسبات بین الملی می داند و می افزاید: مردم منتظر هستند دولت بتواند در کوتاه مدت این مناسبات را سامان دهد، تحریم ها لغو شوند و با همسایه ها بتوانیم مبادلات تجاری انجام دهیم و سیاست خارجی اصلاح شود.

بنا به گفته نقوی حسینی؛ تلاش هایی در این زمینه صورت گرفته و ساماندهی شده بنابراین در این سه حوزه دولت اقدامات کوتاه مدت باید انجام دهد تا اعتماد عمومی بازخواهی شود.

معصومه عاروان